Ateliérovka: Chléb jako šperk

16. 6. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://www.galerierudolfinum.cz/cs/
Místo
Galerie Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Nedělní Ateliérovka pro děti s názvem Chléb jako šperk v rámci výstavy Zhanna Kadyrova: Unexpected.

V neděli 16. června od 14:00 se koná další výtvarná dílna k výstavě Zhanna Kadyrova: Unexpected.

Po celá staletí se chlebu dostávalo náležitých poct. Platil za základní potravinu téměř ve všech koutech světa. V českých zemích hrál důležitou úlohu také při korunovaci králů. Napříč kulturami má chléb různé procesy výroby, tvary i zdobení. Zhanna Kadyrova vystudovala sochařství. Pracovala s různými stavebními materiály, ale především se denně setkávala se sochařskou hlínou. Ta bude v Ateliérovce hlavním médiem. Skrze nákresy, zlatou barvu a modelování nechají účastníci povstat symboly, ochránce nebo znamení, kterými pak ozdobí svůj chléb.

Workshop Chléb jako šperk je součástí cyklu výtvarných dílen s názvem Ateliérovky. Cyklus je určený pro děti ve věku od 5 do 14 let, ale také pro rodiče i širokou veřejnost a jeho cílem je přinášet inspiraci k vlastní umělecké tvorbě. Ke každé dílně vydává Galerie Rudolfinum nový ilustrovaný pracovní list, který je volně dostupný na webových stránkách galerie zde.

Praktické informace:

  • Kapacita Ateliérovky je omezená. Své místo si lze zarezervovat na e-mailu rajnisova@rudolfinum.org do pátku 14. června, 18:00. Pokud od zpětně nedorazí potvrzení, znamená to, že kapacita dílny byla naplněna a rezervace tudíž není platná.
  • Později během víkendu se pro ověření aktuálního stavu kapacity lze obrátit na kolegy z galerijní pokladny na telefonu +420 770 100 767.
  • Pokud rezervace nebude vyzvednuta na pokladně nejpozději deset minut před začátkem Ateliérovky, místa budou nabídnuta dalším zájemcům.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články