Ateliérovka: Neporazitelná krajina

19. 5. 2024 14:00, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://galerierudolfinum.cz/cs/artpark/o-artparku/
Místo
Artpark
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Nedělní Ateliérovka pro děti s názvem Neporazitelná krajina v rámci výstavy Zhanna Kadyrova: Unexpected.

V neděli 21. května od 14:00 se koná další výtvarná Ateliérovku k výstavě Zhanna Kadyrova: Unexpected. Tentokrát se budou děti inspirovat dílem Neškodná válka (2023), které v sobě skrývá nejen téma odolnosti materiálu, ale i konkrétní, hmotný důkaz současného dění na Ukrajině skrze formu minimalistické plastiky. Této formě – použitému materiálu – ovšem ukrajinská umělkyně Zhanna Kadyrova vdechla i další rozměr…

V Ateliérovce se budou zkoumat různé druhy materiálů skrze perforování, stříhání, nebo i destrukci. Formy, které vzniknou, poslouží jako matrice pro grafickou techniku zvanou monotyp. Děti si vytvoří vlastní geografickou krajinu, inspirovanou geometrickými obrazci, ale zároveň i houževnatým procesem jejího vzniku.

Workshop Neporazitelná krajina je součástí cyklu výtvarných dílen s názvem Ateliérovky. Cyklus je určený pro děti ve věku od 5 do 14 let, ale také pro rodiče i širokou veřejnost a jeho cílem je přinášet inspiraci k vlastní umělecké tvorbě. Ke každé dílně vydává Galerie Rudolfinum nový ilustrovaný pracovní list, který je volně dostupný na webových stránkách galerie zde.

Praktické informace:

  • Kapacita Ateliérovky je omezená. Své místo si lze zarezervovat na e-mailu rajnisova@rudolfinum.org do pátku 19. dubna, 18:00. Pokud od zpětně nedorazí potvrzení, znamená to, že kapacita dílny byla naplněna a rezervace tudíž není platná.
  • Později během víkendu se pro ověření aktuálního stavu kapacity lze obrátit na kolegy z galerijní pokladny na telefonu +420 770 100 767.
  • Pokud rezervace nebude vyzvednuta na pokladně nejpozději deset minut před začátkem Ateliérovky, místa budou nabídnuta dalším zájemcům.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články