Baba

5. 6. 2024 17:30, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Zastávka MHD U Matěje
Šárecká, Praha
zobrazit na mapě

Komentovaná vycházka funkcionalistickou osadou na Babě. Jde o unikátně dochovaný soubor vil postavených ve 30. letech 20. století jako kolonie propagující moderní bydlení. Obdobné projekty vznikaly v této době i v jiných evropských městech, žádná z nich se ale nedochovala v původní podobě. Mezi autory domů na Babě najdeme známá jména – stavěl tady Josef Gočár, František Zelenka, Holanďan Mart Stam či Pavel Janák, který zde také našel svůj domov.

Praktické informace:

  • Sraz: zastávka autobusu 131 U Matěje směrem od Hradčanské, Šárecká ulice před supermarketem Albert (autobus vyjíždí ze zastávky Hradčanská, která se nachází na rohu ulice Pod Kaštany naproti výstupu z metra Hradčanská, cesta trvá 9 minut)
  • Délka vycházky: cca 1,5–2 hodiny
  • Konec: ulice Na Ostrohu

Předprodej vstupenek končí hodinu před začátkem vycházky. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Na místě lze zakoupit vstupenky pouze pokud nebyla naplněna kapacita vycházky. Pořadatel si vyhrazuje právo zrušit vycházku v případě malého zájmu. O zrušení vycházky budou účastníci se vstupenkou informováni a peníze jim budou vráceny zpět na účet.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články