Back to the Roots: Módní přehlídka Kudla Apparel & Kapitán Pepé

2. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://nod.roxy.cz/
Místo
Divadlo NoD
Dlouhá 33, Praha
zobrazit na mapě

Návrháři Kudla Apparel a Kapitán Pepé navazují na loňskou událost a představí novou kolekci, která lidi vrátí z vesmíru zpět k podstatě bytí zde na Zemi.

Kateřina Měkynová alias Kudla je absolventkou Textilního a oděvního návrhářství na TUL. V návrzích využívá pletení, kvalitní látky i upcyklaci a klade tak důraz na slow fashion a ekologii. Její tvorba se pohybuje na hraně nositelnosti i snesitelnosti. Chce ostatní naučit nosit extravagantní kousky v kombinaci s běžnými a posouvat tak limity jeho majitele. Filozofie značky Kudla Apparel se nejen pro potřeby této módní přehlídky zkřížila s myšlenkami a v mnoha ohledech alternativním životním stylem Kapitána Pepého.

Josef Ťupa alias Kapitán Pepé se po absolvování pražské HAMU rozvětvil do několika oborů. Mimo hudby se věnuje také pedagogické činnosti a od roku 2019 je členem týmu divadla NoD, kde se zrodil jeho pseudonym a kde se Kudla a Pepé seznámili. K aktivnímu šití a návrhům se po několika letech vrátil právě díky Kudle.

Společně přestaví svou novou kolekci, plnou nových nápadů a technik, která bude symbolizovat návrat z vesmíru na pevnou zem – zpátky ke kořenům.

Po skončení přehlídky bude ve foyer divadla otevřen pop-up store s aktuální nabídkou obou návrhářů. Při nákupu bude kupujícímu odečtena cena vstupenky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články