Bakermat

24. 11. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://www.sasazu.com/cs
Místo
SaSaZu
Bubenské nábřeží 306, Praha
zobrazit na mapě

Originál. Toto slovo vystihuje Bakermatovu hudbu nejlépe. Pro třicetiletého rodáka z Amsterdamu je nejdůležitější tvořit hudbu, která tu ještě nebyla. Kombinací zdánlivě nepropojitelných žánrů Bakermat vždy překvapí nejen své fanoušky, ale i kolegy. A přestože jsou jeho produkce různorodé, všechny spojuje věc, která je pro Backermata klíčová: jejich „feel-good sound“.

Lodewijk Fluttert, alias Bakermat, začal objevovat hudbu v raném mládí. Jeho rodiče – matka je operní pěvkyně a otec fanoušek soulu, funku a jazzu – mu už v dětství odhalili tajemství klasické, jazzové a soulové hudby. Tyto vlivy lze v jeho hudbě najít dodnes.

Všechno to začalo v roce 2012, kdy se Bakermat poprvé dostal do hitparád se svým debutovým singlem One Day (Vandaag). Od té doby si vybudoval věrnou fanouškovskou základnu, složenou z mladých lidí z celého světa, kteří hledají něco jiného než mainstreamovou nebo undergroundovou hudbu. Bakermat je hrdý na to, že je v „šedé zóně“ mezi těmito dvěma světy a nabízí lidem svěží, originální a kreativní hudbu, aniž by byl nesrozumitelný nebo kýčovitý.

Bakermat vyniká také svými koncerty. Vystupuje na nich s živými hudebníky s vlastním konceptem nazvaným „Bakermat presents The Circus“ a dokazuje, že je víc než jen producent. V minulých letech se Backermatův The Circus představil ve městech jako Londýn, New York, Amsterdam, Paříž nebo Rio de Janeiro. Backermat pravidelně vystupuje také na velkých festivalových scénách jako Tomorrowland, Airbeat One Festival a další.

Bakermat si v roce 2018 udělal 4 měsíční přestávku v turné, aby se zaměřil pouze na experimentování s hudbou. Výsledkem byla spousta nových nápadů, technik a nové hudby, kterou by měl vydat letos. Bude se sice lišit v žánru a stylu, ale bude obsahovat to, co je pro Backermata typické – pohodu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články