Ballaké Sissoko & Vincent Segal & Vincent Peirani & Émile Parisien

21. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
https://divadlouhasicu.net/
Místo
Divadlo U Hasičů
Římská 45, Praha
zobrazit na mapě

Ballaké Sissoko, Vincent Segal, Vincent Peirani a Émile Parisien vystoupí v Divadle U Hasičů. Koncert odehrají v rámci série Jazz Meets World.

Les Egarés je víc než jen deska. Je to hrací prostor, místo hudebního života, poetický azyl, který obývají dvě dvojice, jež už léta vynikají v umění křížení zvuků a překračování žánrů. Jsou to Ballaké Sissoko (kora) a Vincent Segal (violoncello) na jedné straně a Vincent Peirani (akordeon) a Émile Parisien (saxofon) na straně druhé.

V případě těchto kouzelníků už 2+2 nedělá 4, ale 1. Protože to, co vykouzlili, je rozhodně jednota ducha, jednotný a plynulý zvuk, který pohrdá všemi formami egoistické soutěživosti a dává každého účastníka do služeb společného hudebního dobra. Ani jazz, ani trad, ani komorní, ani avantgarda, ale od všeho trochu a najednou, Les Egarés je album, které dělá ze sluchu krále všech nástrojů, album, kde se virtuozita projevuje v umění spoluúčasti, kde prostá a velkolepá myšlenka vzájemného naslouchání vede ke zrodu nádherné čtyřdílné písně.

Vše začalo setkáním na vrcholu – vysoko na kopci s výhledem na Lyon. Tu noc v červnu 2019 se na festivalu Les Nuits de Fourvière všichni chystali oslavit 15. výročí labelu No Format v nádherném prostředí římských kamenů pod širým nebem. Vincent Segal se zhostil role hlavního ceremoniáře a uspořádal jakýsi hudební salon, kde se sešli vybraní hosté, mezi nimiž byli Ballaké Sissoko, Vincent Peirani a Émile Parisien. Účastníci podepsali pakt – zkoušení nesmí mít nikdy přednost před čímkoli, co jeví známky spontánní tvorby. Jak ale ovládnout tak inspirativní hudebníky, kteří všichni ožili touhou po hudebním rozhovoru? Toho odpoledne v altánku, který je chránil před horkým sluncem, začali jamovat, jen tak pro krásu a potěšení, a hudba prostě tekla jako pramen, svěží a průzračná. Právě vzpomínka na tento spontánní výlev dala vzniknout nápadu založit kvarteto Egarés („ti, kteří sešli z cesty“). A přesně takové bylo i nahrávání alba: spontánní sdílení podnětů a know-how.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články