Battlefield Rituals: Heilung + Zeal & Ardor + Borknagar

7. 9. 2024 12:00, Trutnov

Typ akce
Koncert
web
https://www.bojistetrutnov.cz/index.php/cs/
Místo
Bojiště Trutnov - amfiteátr
Královédvorská 90, Trutnov
zobrazit na mapě

Hudba z úsvitu věků civilizace, dánsko-německo-norské uskupení Heilung se vydává na tour s názvem Dreki Ferdhast a jeho hlavní zastávkou bude trutnovské Bojiště, kde pod širým zářijovým nebem proběhne jednodenní festival Battlefield Rituals. S nimi vystoupí také Zeal & Ardor a Borknagar.

Umocnění historie a schopnost propojit moderní společnost se základy počátků lidstva prostřednictvím hudby – to je Heilung. Od jejich vzniku v roce 2015 vytváří toto uskupení enigmatické rituály spojené s mystickým zvukem.

Heilung v roce 2015 vydali svou první dlouhohrající desky Ofnir. Jejich nekonvenční přístup k tvorbě hudby, ke které používají vše od autentických, archaických a na první pohled prostých nástrojů až po lidské kosti a hrdelní zpěv, vytváří podmanivé kompozice, které mají k primitivnosti daleko. Producent a zakládající člen Christopher Juul do hudby vkládá jemné elektronické prvky, které pozvedají hudební atmosféru a poskytují hlubší a vrstevnatější zvukovou krajinu. Jejich skladby jsou plné kontrastů – drsných a starých až animálních skřeků, i melodických, silných a podmanivých pasáží, jimž dominuje hlas Marii Franz.

V roce 2017 debutovali s jejich koncertním rituálem na pódiu festivalu Castlefest a odstartovali tak dlouhou šňůru dalších koncertů. V současnosti mají vydané již tři dlouhohrající desky. V jejich zatím poslední kapitole nesoucí název Drif se Heilung opět vydávají do minulosti, avšak na rozdíl od jejich předchozích počinů, které se soustředily na pravěkou severní Evropu, se na albu věnují dalším velkým základním civilizacím mimo Evropu.

Speciálním hostem tohoto večera bude Zeal & Ardor. Projekt, který začal tím, že švýcarsko-americký hudebník Manuel Gagneux požádal uživatele 4chanu o návrhy rozdílných hudebních stylů, které by měl zkombinovat dohromady. Odpovědí bylo smíchání black metalu se starými americkými spirituály. Původně jednorázový spontánní projekt se přerodil v aktuálně tři dlouhohrající alba.

Tento „gospel“ s black metalovým satanistickým twistem a avantgardním zvukem na posledním eponymním albu pokračuje ve svém experimentálním přístupu. Tematicky album pokračuje v „alternativní historii, kdy se otroci obrátili na Satana, aby začali rebelovat.“ Výsledkem je originální hudební rituál, který obřadní večer na Bojišti „zasvětí ďáblovi“.

Večer doplní i další kapely, které budou oznámeny později.

Denní program „rituálů na Bojišti“ nebude o nic méně pestrý. Účastníci se mohou těšit například na rituální ohně, lukostřelbu, hod sekyrou, recitování poezie, přednášky o zbraních nebo stolní hry. Chybět nebudou ani workshopy o výrobě hudebních nástrojů, kožedělnictví i tetování. V rámci Dreki Ferdhast tour bude za každou zakoupenou vstupenku darováno jedno euro na výsadbu stromů.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články