Be Equal!

12. 4. 2024 21:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.edisonfilmhub.cz
Místo
Edison Filmhub
Jeruzalémská 1321/2, Praha
zobrazit na mapě

Pásmo krátkých filmů bude promítnuto v rámci International Road Movie Festival Prague Edition.

Walla Walla / Hayley Durelle / USA 2022 / 26 min. – Dvě podnikavé mladé ženy se vydají na téměř 650 kilometrů dlouhou cestu autem ze svého domovského města na venkově ve státě Idaho. Důvodem jejich putování, které je napůl dobrodružstvím a napůl povinností, je provedení potratu mimo jejich domovský stát. Přestože mají nedostatek peněz, jejich přátelství tuto výpravu v milovaném, leč nespolehlivém 25 let starém autě pohání dále po dálnici I-84.

Překážky na cestě / Akanksha / Indie 2022 / 31 min. – Ayesha, dívka z města a profesionální kameramanka, je na cestě na natáčení reklamního snímku u pevnosti Saputara. Potká Meeru, místní studentku, která se vrací z koleje domů. Ayeshino auto se porouchá uprostřed pustiny, kde se setká s Meerou. Ta jí pomůže a dělá společnost, než je auto spravené. Během času, který spolu stráví dlouhými rozhovory, si vybudují překvapivě úzké pouto. Nastává večer. Rozloučení je kvůli vytvořenému poutu a okolnostem, ve kterých se setkaly, těžkou, avšak jedinou možností.

Protagonistka / Sarah Carlot Jaber / Belgie 2021 / 14 min. – Protagonistka (křestním jménem) se dívákovi představuje ve svém přirozeném prostředí – v džungli, která však bohužel není příliš hustá. Zastávat roli matky, sekretářky, milenky, chůvy, kojenecké láhve a společnice hlavní mužské postavy už milé Protagonistce nestačí! Poté, co je „umlčena“, protože byl vyčerpán čas přidělený ženským postavám ve filmu, se rozhodne utéct se svou přítelkyní Voice-Overem na další cestu plnou humoru.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články