Bez zábran

23. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.reznicka.cz/
Místo
Divadlo v Řeznické
Řeznická 17, Praha
zobrazit na mapě

Veselá i vážná komedie o úloze médií v životě umělců a známých osobností. Na pozadí Anglie Tonyho Blaira a princezny Diany, probírá Lodge témata, která jsou pořád aktuální: kulturu celebrit, moc a odpovědnost médií, podvědomý a všudypřítomný sexizmus. Na osobní rovině pak přátelství, loajalitu, životní priority a jak existovat ve světě pomluv, intrik a závisti.

Dům kdysi slavného spisovatele Adriana Ludlowa a jeho ženy Eleanor, poblíž Londýna. Je nedělní ráno v létě 1997 a Eleanor právě dočetla ne zrovna lichotivý článek o jejich společném příteli, úspěšném hollywoodském scénáristovi, Samu Sharpovi. K překvapení manželů se Sam najednou objevuje ve dveřích, celý rozzuřený na autorku článku, novinářku Fanny Tarrantovou. S Adrianovou pomocí vymyslí, jak by se Fanny Tarrantové mohli pomstít. Adrian má poskytnout známé novinářce rozhovor, během něhož se pokusí dozvědět nějaké pikantní informace z jejího života. Nastává den setkání Adriana a Fanny. Vše se ale vyvíjí trochu jinak, než si oba představovali. Z Fanny se vyklube velká obdivovatelka Adrianových románů a on, k údivu obou, učiní odvážný návrh, který Fanny překvapivě přijme.

Eleanor, která odjela ráno za přítelkyní, se vrátí dříve a je překvapena nejen tím, v jaké situaci oba zastihne, ale navíc nečekaně zjistí, že Adrian pověděl Fanny o soukromých událostech z jejich studentských let. Je rozzlobena, a tak vyzradí novinářce skutečný důvod, proč její muž přestal psát romány. Teprve pozdě zjistí, že si Fanny vše nahrála a rozhodně nemá v úmyslu tuto novinku zatajit před svými čtenáři, „Víte přece, čím se živím“, řekne Eleanor na vysvětlenou.

Je 31. srpna 1997. Adrian a Eleanor zažívají manželskou krizi a do toho opět přijíždí Sam, který se předčasně vrací z Hollywoodu. Eleanor čeká na nedělní vydání novin, kde má vyjít článek Fanny Tarantové o Adrianu Ludlowovi. Sam se dozvídá, co vše se stalo. Do dramatického rána najednou přijíždí sama Fanny Tartantová se šokující zprávou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články