Bury Our Hearts At The Bend Of The River

15. 6. 2024 10:00, Mariánské Lázně

Typ akce
Ve měste
web
https://www.divadloml.cz/
Místo
Městské divadlo Mariánské Lázně
Třebízského 213/33, Mariánské Lázně
zobrazit na mapě

Projekce filmu Bury Our Hearts At The Bend Of The River (irsky a anglicky s anglickými titulky) proběhne v rámci sekce Forum Marienbad: Hlavní soutěž III festivalu Marienbad Film Festival 2024.

Bury Our Hearts At The Bend Of The River / Aoife Desmond / Irsko 2023 / 68 min / 16mm – Meditativní filmová pouť po řece Lee pěšky, na lodi a prostřednictvím tanečního představení od pramene k moři. Úseky těchto cest tvoří kaleidoskop vědomí řeky. Stírání hranic mezi řekou, člověkem, pobřežím a průmyslem je potvrzením autonomie řeky. Cílem filmu je ztělesněná a procítěná zkušenost s řekou. Tři performerky Siobhán Ní Dhuinnín, Kanako Haru a režisérka doprovázejí řeku prostřednictvím improvizací reagujících na danou lokalitu, fragmenty hlasového doprovodu v irštině a angličtině dále zasazují řeku do širší osobní a politické krajiny.

Aoife Desmondová se věnuje performance, filmu a vizuálnímu umění v galerii, kině, divadle i ve veřejném prostoru. Soustředí se na ztělesněnost poznání a zkoumá materialitu, místo a vztahy mezi lidmi a nelidmi. V reakci na environmentální krizi hledá ve svých projektech možnosti regenerace. Aoife sídlí v Corku a pracuje na lokální, národní i mezinárodní úrovni na samostatných i společných projektech. Bury Our Hearts At The Bend Of The River je její druhý celovečerní film, natočila řadu krátkých filmů, které byly promítány na festivalech a v galeriích po celém světě.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články