Butiková Pét-Naterie: Myšince & Vrance

17. 6. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Gastronomie
web
https://manesovka-winehub.webflow.io/
Místo
Winehub Mánesovka
U Kanálky 1442/6, Praha
zobrazit na mapě

Myšince a Vrance
Malé butikové řemeslné vinařství, jejichž vinice jsou v obcích Dolní Bojanovice a Mutěnice. Specializuje se na produkci šumivých vín typu pét-nat.

Co je Pét-Nat?
Víno se nalahvuje ještě předtím, než je zcela dokvašené. Díky tomu pokračuje kvašení v lahvi a v ní vznikají bublinky. Mošt se nechává kvasit kameninové nádobě, dokud nedosáhne požadované alkoholové síly. Poté se víno stočí do lahví a uzavře korunkovým uzávěrem.

Lahve se ukládají do dřevěných beden. V lahvi pokračuje kvašení díky zbytkům cukru, které v ní zůstaly. Kvasinky tento cukr spotřebují a přemění jej na oxid uhličitý, který se rozpouští ve víně a vytváří bublinky. Kvašení v lahvi trvá tak dlouho, dokud v ní nezbyde žádný cukr. To znamená, že Pét-nat neobsahuje žádný zbytkový cukr.vHotové víno se nefiltruje a nestabilizuje. Jde rovnou do prodeje.

Víno Myšince a Vrance
Vína mají velmi primární hroznový projev jak v chuti, tak i ve vůni. Při výrobě není použito žádných zásahů, síření ani příměsí. V lahvích tak dostanete přímo a pouze 100% hroznovou šťávu.

V bílých vínech pracují vinaři hlavně s Ryzlinkem rýnským, ale také Ryzlinkem vlašským nebo Sylvánským zeleným a Pinot blanc, v modrých odrůdách zejména s Frankovkou a Cabernetem Moravia. Zásady vinařství: Spontánní fermentace, minimum zásahů a žádné síření, důraz na terroir. Chceme skvěle pitelná a zároveň ovocná charakterní vína.

Degustační seznam:

  • Winexplosion 2022 - 100% ryzlink vlašský
  • Mouthful 2022 - 50% ryzlink rýnský, 50% ryzlink vlašský
  • Joy 2023 - 100% pinot blanc
  • Double riesling 2023 - 100% riesling
  • Stardust 2023 - 50% muškát moravský, 50% pinot noir blanc de noirs
  • Neverenough 2023 - 100% sylvánské zelené
  • Sauvage noble 2023 - 100% sauvignon
  • Jahodoom 2022 - rosé - 100% cabernet moravia

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články