Cabal + Viscera + další

23. 1. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.modravopice.eu
Místo
Modrá vopice
K Žižkovu 1, Praha
zobrazit na mapě

Cabal jsou deathcore supernova z dánské Kodaně, která tam patří mezi nejbrutálnější a nejslibnější heavy kapely. Ve své hudbě i vizuální stylizaci vytváří niternou a doomovou atmosféru plnou zmaru, zatímco produkci mají křišťálově čistou, ačkoli v písních čerpají inspiraci ze všeho možného od black a death metalu až po djent a hardcore.

Mladá kapela si od vydání svého debutového alba Mark of Rot v roce 2018 stihla udělat jméno jak v Dánsku, tak ve zbytku světa, a to díky hraní na renomovaných festivalech jako Copenhell, Roskilde či Euroblast a i díky turné po Evropě, Japonsku a Severní Americe, čímž si jich všimli až v Nuclear Blast. A ti jim také vydali brutální třetí desku Magno Interitus.

Cabal na turné doprovodí trojice kapel. Technické core komando Viscera z Anglie kotvící u Unique Leader, které se namísto chrlení nápadu za nápadem soustředí na strukturu a silné písně s údernými motivy. Spolu s anglickými modernisty Vexed v čele se zpěvačkou Megan, kteří budou druhým doprovodem, patří mezi tamní nejnadějnější spolky. Silné groovy a progresivní myšlenky však nebudou patřit na úvod tohoto core-večírku. Ten trochu nečekaně rozjedou dánští deathmetalisté Lifesick.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články