Cellar Cat + support: Critical Acclaim

24. 8. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.metromusic.cz/
Místo
Metro Music Bar
Poštovská 6, Brno
zobrazit na mapě

Cellar Cat je kapela z lotyšské Rigy, která o sobě říká, že je pro lidi, kteří se nemohou rozhodnout, jestli mají rádi Bring Me The Horizon nebo Taylor Swift. Jako support zahraje přerovská kapela Critical AcclaIm.

Cellar Cat začínali jako indie rocková a britpopová kapela, ale od příchodu všech současných členů v roce 2015 se transformovali v plnohodnotnou alternativní rockovou a metalovou skupinu, kterou jsou nyní. V roce 2023 se stali jedním ze šesti finalistů lotyšské části Wacken Metal Battle.

Obecně lze říci, že kluci (a holka) z Cellar Cat se žánrovými omezeními příliš nezabývají jednoduše se snaží tvořit hudbu, která se jim líbí. Někdy je to drsné, někdy romantické a někdy romanticky drsné. Díky tomu oslovují širší publikum a pro některé posluchače mohou sloužit jako vstupní brána k těžké hudbě. Cellar Cat vyhráli několik lotyšských hudebních soutěží, dostali se se svými písněmi do lotyšských rádií a hráli na mnoha festivalech, včetně *Labadaby, Live at Heart *a východoevropského finále Emergenza.

Na konci roku 2021 Cellar Cat vydali své první EP s názvem Broken Glass, později následovalo několik videoklipů, včetně klipu s Eissou Morphidem z Morphide k písni Living Dead a synth-heavy Freedom, ve kterém zazní saxofonové sólo.

S tím, jak uvnitř kapely sílí vlivy moderního metalu, mají v přípravě další těžké skladby připravené k vydání.

Cellar Cat jsou:

  • Alex Chorny –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ zpěv, kytara
  • Glenn Yershov –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ kytara
  • Volodar Mazurkevič –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ baskytara
  • Alex Dubovsky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ klávesy
  • Kate Piskhun –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ bicí

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články