Cena Marka Ravenhilla 2024 + My, ľud

6. 6. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.vilastvanice.cz/
Místo
Divadlo VILA Štvanice
Dům č. p. 858 – Ostrov Štvanice, Praha
zobrazit na mapě

Cena Marka Ravenhilla, jejíž vznik již před čtrnácti lety iniciovalo Divadlo Letí, se pravidelně udílí za nejlepší inscenaci současné hry. Nezávislá porota složená z osmi odborníků tentokrát vybírala z více než sta inscenací, přičemž do užší nominace se dostalo sedm z nich.

Divadlo Letí i letos pokračuje v tradici, která navazuje na minulý ročník. V rámci předávání Ceny Marka Ravenhilla minulý rok představilo tvorbu slovenského nezávislého Divadla Petra Mankoveckého Nikdy Navždy v režii Mariána Amslera.

Tento rok na ostrov Štvanice zavítá divadlo Na Peróně se svou inscenací My, ľud!. V důsledku měnícího se klimatu je velká část ostrovů ohrožena stoupající mořskou hladinou. Z tohoto důvodu mnoho Ostrovanů utíká a jejich dlouhá a namáhavá cesta končí v Lidu. Díky tomu krajina čelí velkým nepokojům. Je to poprvé, co se obyvatelé musí vypořádat s uprchlickou krizí. Lidový král se narychlo rozhodnul ubytovat Ostrovany v dočasném stanovém táboře v centru hlavního města Marsk. Lid původně Ostrovany vítal, vybíral peníze na jejich podpory a do tábora nosil jídlo a hračky. Avšak od té doby uplynulo několik měsíců a stále nikdo nevěděl, kdy se budou moci Ostrované vrátit do svých domovů. Zhoršující se situace donutí krále k historickému kroku a to vyhlásit první demokratické volby prezidenta. Krajina se náhle připravuje na obsazení nové politické role, která doteď v Lidu neexistovala.

V rámci interaktivní, divadelní společenské hry se diváci stanou lidovými občany a jejich volba ovlivňuje dění v krajině. Jak jejich výběr dopadne?

Inscenační tým se ujme i slavnostního ceremoniálu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články