Co vy na to, pane Šmoldasi?

24. 7. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Galerie Harfa - střecha
Českomoravská 2420, Praha
zobrazit na mapě

Večer plný humoru s oblíbeným moderátorem, básníkem a překladatelem Ivo Šmoldasem. O hudební doprovod se postará Jana Mařasová.

Ivo Šmoldas je známý český básník, překladatel, scénárista, kulturní publicista, redaktor, nakladatel a moderátor. Narodil se 23. července 1955 v Prostějově. Studoval češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě UK a následně pracoval v nakladatelství Český spisovatel. Zde pracoval jako redaktor nejprve klasické literatury a poté poezie. Později se zde vypracoval i do vysokých řídících pozic. Už v osmdesátých letech hojně přispíval do nejrůznějších literárních časopisů a vydal i několik básnických a publicistických knih. V devadesátých letech krátce působil jako ředitel v nakladatelství Columbus a později spoluzaložil soukromé vydavatelství Apsida.

V současnosti pracuje jako umělec na volné noze. Překládá ze slovenštiny a angličtiny, spolupracuje s rozhlasem a televizí a v České televizi nepravidelně působí jako moderátor pořadů s kulturní tématikou. V poslední době se ale odstává do povědomí diváků hlavně jako vyhledávaný moderátor a oblíbený host různých televizních show a zábavných pořadech, jakožto muž s pohotovými a vtipnými reakcemi.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články