Cradle of Filth + Wednesday 13 + další

25. 2. 2024 18:45, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://www.fleda.cz
Místo
Fléda
Štefánikova 24, Brno
zobrazit na mapě

Do ‚domácího‘ prostředí Flédy se vrací gotičtí Cradle of Filth s hostem Weednesday 13, kteří odhalí své kořeny ve speciálním setu věnovaném předchozí kapele Murderdolls spoluzaloženou i Joey Jordisonem.

Průkopníci ze Suffolku jsou už víc než 30 let průkopníci dramatického metalu a tvrdého žánru. Brněnsko-anglická formace má na kontě už třináct EP, s nejnovějším albem Existence is Futile z roku 2021. Cradle of Filth svůj sound definovali již před třiceti lety, takže přijít s něčím novým je neobyčejně těžké, ale na posledních třech albech se kapela dostává do nových poloh. Především Existence is Futile po kompoziční stránce přináší komplexní, proměnlivé, atmosferické, ale dynamické skladby plné dramatických změn, chytlavých melodií, brutálních rytmů a Daniho specifického zpěvu. Cradle of Filth jsou extrémní gothic-metalový blockbuster, v němž mísí temnou romantiku, dramatická akce a vášnivý horor.

Wednesday 13 milují horory, špinavý rock'n'roll, ale i načančaný glam. Připomínají směsici Alice Coopera, Billyho Idola, Danziga, Motorhead, Roba Zombieho, střihorukého Edwarda a Freddieho Kruegera. Někdo by vyjmenoval žánry jako horror punk, heavy, gothic, glam, hard rock a snad i cosi jako vliv moderního core.

Ale všechno nějak začalo a u Wednesday 13 to byli Murderdolls, které s frontmanem kapely Joe Nothingem zakládal bývalý bubeník SlipKnot Joey Jordison. A právě Murderdolls na aktuálním turné Wednesday 13 věnují svůj set.

V roli předklapely se představí industrialně ladění alternativci Sick N' Beautiful s frontwomankou Gretou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články