Cryptopsy + Atheist + Almost Dead

2. 3. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
Místo
Black Pes
Staroklánovická 204, Praha
zobrazit na mapě

Kanadští Cryptopsy jsou známí svou technickou zdatností a brutálním zvukem. Od svého založení v roce 1992, vydala kapela osm řadových alb. Od svého debutového alba Blasphemy Made Flesh nastavila tato kapela z Quebecu nová měřítka v death metalu svým nekompromisním útokem plného brutality.

Jejich další desky jako None So Vile, Whisper Supremacy a Once Was Not upevnily pozici Cryptopsy jako vrcholných dravců žánru. Během své kariéry odehráli přes 1000 koncertů ve 47 zemích a jejich čerstvá novinka As Gomorrah Burns upevňuje jejich nadvládu v death metalovém žánru. Na své koncertní šňůře jsou připraveni zdecimovat i pražské pódium.

Večer doplní nemenší bezbožní Atheist oslavující dvě své stěžejní desky, a to jejich debutové album Piece of Time následné Elements. Přestože se kapela potýkala s nepřízní osudu, vydala tři alba, která si získala trvalý respekt pro svůj vynalézavý a zároveň muzikantsky i posluchačsky náročný styl. Atheist začínali v 80. letech jako thrashmetalová kapela, rychle se vyvíjeli s měnící se sestavou. Jejich debutové deska představila hutné a náročné aranže a definovala jejich death-jazzovou identitu. Nyní se vrací do klubu Black pes po dlouhých 18 letech, kde naposledy vystoupili v létě 2006.

Koncert zahájí o poznání mladší kalifornští Almost Dead se svou demoliční kombinací thrashe, groove metalu a hardcoru.

Line-up:

  • 18:00 – doors
  • 18:40–19:10 – Almost Dead
  • 19:25–19:55 – Monastery
  • 20:20–21:20 – Atheist
  • 21:40–22:40 – Cryptopsy

Na místě již nebudou žádné vstupenky k prodeji.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články