CVIDOS – Knihovna Pedagogické fakulta MU

18. 5. 2024 12:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
https://www.ped.muni.cz/o-nas/ustredni-knihovna
Místo
Ústřední knihovna Pedagogické fakulty MU
Poříčí 31a, Brno
zobrazit na mapě

Akademická knihovna Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity jako součást moderních prostorů budovy Centra výzkumných institutů a doktorských studií – CVIDOS.

Akademická knihovna Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity se nachází v budově CVIDOS v areálu Poříčí 31. Vznik univerzitní knihovny sahá do roku 1947, kdy byl fond zaměřen zejména na odbornou literaturu studijních oborů a později do něj byly začleněny také učebnice základních a středních škol. Knihovna tehdy sídlila v areálu suterénu budovy na Poříčí 9. Elektronický knihovní katalog byl vytvářen od roku 1992. V roce 1995 přešla knihovna na nový automatizovaný systém, kde mohla sdílet souborný katalog v rámci Masarykovy univerzity. V témž roce byla otevřena studovna, kterou využívalo 200 uživatelů denně, a která kromě svazků a periodik nabízela také videotéku a reprografická zařízení.

Stavba Centra výzkumných institutů a doktorských studií (CVIDOS), jež byla započata roku 2012, zajišťuje podmínky pro vědeckou výchovu mladých a perspektivních akademiků a integruje veškeré informační zdroje, které jsou nezbytnou podmínkou pro samostudium a tvůrčí rozvoj studentů. Fond tří provozů (studovny, půjčovny a knihovny západních jazyků) byl sloučen do jednoho a rozdělen tak do čtyř podlaží nově vzniklé budovy, jejíž provoz byl zahájen 16. 9. 2014. Součástí moderních prostor akademické knihovny jsou počítače s připojením k internetu a odbornými e-zdroji a multifunkční reprografická technika. Dále jsou zde nalezení skupinové pracovny, boxy pro individuální studium a relaxační koutky. Kromě standardních knihovních služeb nabízí knihovna také informačně vzdělávací semináře, rešerše, meziknihovní výpůjční služby nebo rezervaci knihovních pracoven.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články