Cyber Elf

15. 3. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

„Jako kyber elfka cítím, že divadlo ztratilo schopnost konfrontace s realitou. Jedná se o zábavu vyhrazenou pro elity v časech míru.“ – M. Szpecht

Schovávají se ve spletitých kanálech komunikačních platforem jako Signal, Telegram nebo Discord. Pracují v noci, jejich špičaté uši jsou vždy ve střehu a většina přísně tají svou skutečnou identitu. Kdo? Kyber elfové. Mezinárodní skupina aktivistů, která od roku 2014 bojuje proti ruské propagandě, dezinformačním tlakům a internetovým trollům. Jejich úkol je jasný: čistit lží pošpiněné feedy sociálních sítí a pomáhat Ukrajině vyhrát válku spravedlivě.

Na zahájení 10. ročníku Bazaar Festivalu budou mít diváci příležitost poznat skrze divadelní médium Magdu Szpecht, polskou divadelní režisérku a umělkyni, která v den násilné invaze ruských vojsk na Ukrajinu pověsila svou dosavadní kariéru na hřebík a stala se kyber elfkou. Ve své multimediální divadelní přednášce provede publikum tím, čemu se každý den ve své odvážné praxi věnuje.

Den po představení povede Magda Szpecht miniworkshop v rámci projektu Sdílení odvážné praxe.

Magda Szpecht je polská divadelní a operní režisérka. Kromě divadelní režie v Krakově absolvovala také studia sociální komunikace se specializací na tvůrčí psaní na Vratislavské univerzitě. Ve své tvorbě Szpecht často zkoumá nelidské perspektivy a neobvyklé způsoby vyobrazování reality. Když 24. února 2022 začala válka na Ukrajině, opustila uměleckou kariéru, aby se stala kyber elfkou a mohla aktivně bojovat s ruskými dezinformacemi, fake news a propagandou.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články