Dílna Art-Perform (pro děti a teenagery 12–16 let)

5. 10. 2023 - 18. 1. 2024, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://galerierudolfinum.cz/cs/artpark/o-artparku/
Místo
Artpark
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Dílna současného umění v Galerii Rudolfinum. První lekce ve čtvrtek 5. října od 17:00 je pro všechny nové zájemce zdarma.

Tvorba, kreativita, experiment a hra, performance a současné umění. Všechny tyto pojmy budou účastníci od února do června rozvíjet v nové Dílně Art-Perform, kterou připravil Artpark Galerie Rudolfinum pro děti či teenagery ve věku 12–16 let, které zajímá současné umění, chtěli by se kreativně rozvíjet a hledají svůj vlastní způsob uměleckého projevu či vyjádření? Mohou si vyzkoušet, co je baví a co je pro ně přirozené, a během Dílny tento směr kontinuálně prohlubovat.

Co znamená současné umění? Co může přinést? Jak být jeho součástí a jak ho lze uměleckým i performativním přístupem obohatit? I to patří mezi otázky, na které budou účastníci Dílny společně s lektory hledat kreativním způsobem odpověď.

Cyklus dílen se skládá z tematických okruhů, které se věnují různým aspektům tvorby a různým formám umění. Za pomocí uvedených prostředků účastníci vytvoří nakonec jedinečné umělecké prostředí skupiny. Jednotlivé tematické okruhy se budou neustále vzájemně prolínat. Účastníci se budou se setkávat při tvoření, vyrábění, přemýšlení a uměleckém experimentování, hledání výtvarně-performativního sebevyjádření a budování vztahu k současnému umění.

Urazí tak spolu cestu, po jejímž absolvování budou znát všestranné nástroje, jak se tvořivě vztahovat ke světu kolem sebe. Na každé hodině se budou učit něco nového. Vždy přitom navážou na to, co objevili v hodinách předchozích. Bude se ale postupovat plynulým tempem, aby každé setkání bylo pro všechny co nejpřínosnější. Naučí se pracovat s rozmanitými materiály a technikami plošně i prostorově, budou se tvořit artefakty, loutky a jeviště, masky a kostýmy. Účastníci se dotknou ilustrace, tvorby fontu a možností zpracování příběhu. Zaměří se také na zvuk a DIY hudební nástroje.

V polovině října vstoupí do Dílny nový, obohacující prvek: otevření mezinárodní skupinové výstavy Co-Extensive v Galerii Rudolfinum. Výrazné osobnosti současného světového i českého umění zastoupené na výstavě poskytnou svébytnou inspiraci.

Praktické informace:

  • Komu je Dílna Art-Performa určena? Dětem a teenagerům od 12 do 16 let.
  • Jaké je vstupné? 2250 Kč / pololetí (Cena nezahrnuje první lekci 5. října, která je pro všechny nové účastníky zdarma.)
  • Kdy se Dílna koná? Každý čtvrtek od 17:00 do 19:00 v termínu 5. října 2023–18. ledna 2024
  • Na obsah jednotlivých lekcí se lze podívat zde.
  • V případě zájmu o pozdější zápis či v případě jakýchkoli dotazů se lze obrátit na Natálii Rajnišovou na adrese rajnisova@rudolfinum.org.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články