Dílna současného umění (pro děti 7–11 let)

3. 9. 2023 - 16. 1. 2024, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://galerierudolfinum.cz/cs/artpark/o-artparku/
Místo
Artpark
Alšovo nábřeží 12, Praha
zobrazit na mapě

Dílna současného umění v Galerii Rudolfinum pro všechny, kteří mají doma děti ve věku od 7 do 11 let a hledají pro ně vhodnou výtvarnou aktivitu na letošní rok. První lekce v úterý 3. října od 15:00 je pro všechny nové zájemce zdarma. Zápis je pro ty, kteří nestíhají, možný i později v průběhu kurzu za sníženou cenu.

Je možné vyjádřit jednu věc více způsoby? Nebo jak se proměňuje jazyk uměleckých děl vzhledem k době? I to patří mezi otázky, na které budou účastníci dílny kreativně hledat odpověď.

V Dílně současného umění s dětmi lektoři rozvíjí základní výtvarné dovednosti: kresbu, malbu a prostorové cítění. Zkoumají, jak různé materiály a nástroje ovlivňují vlastní rukopis, ale zároveň si také společně rozšiřují obzory při práci s nevšedními grafickými technikami, jako je monotyp nebo šablonotisk. Učí se jednoduché řemeslné postupy, například jak si svázat sešit nebo jak pracovat s drátkem. Nespoléhají se jen na svůj zrak. Ptají se, jak svět kolem nich voní, chutná, zní a jaký je na omak, čímž probouzí svou představivost. Při tom všem se inspirují s díly předních světových i českých současných umělců, spjatých s výstavní činností Galerie Rudolfinum.

Praktické informace:

  • Komu je Dílna určena? Dětem od 7 do 11 let.
  • Jaké je vstupné? 1800 Kč / pololetí
  • Cena nezahrnuje první lekci 3. 10., která je pro všechny nové účastníky zdarma.
  • Kdy se Dílna koná? Každé úterý od 15:00 do 16:30 v termínu 3. 10. 2023 – 16. 1. 2024.
  • V případě zájmu o pozdější zápis či v případě jakýchkoli dotazů se lze obrátit na Natálii Rajnišovou na adrese rajnisova@rudolfinum.org.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články