Divadelní Dolní Ročov 2024

13. 7. 2024 14:00

Typ akce
Festival
Místo
Pivovarský Dvorek
Ročov 202
zobrazit na mapě

DDR neboli Divadelní Dolní Ročov je divadelní minifestival, který připravuje skupina přátel v Pivovarském Dvorku, tedy na místě bývalého barokního pivovaru, hned vedle ročovského kláštera. Letošní ročník se uskuteční 13. července 2024.

Letos je program opět určen pro všechny generace. Návštěvníci se mohou těšit na představení Husiti! Divadla Dokola, Divadlo Klauniky Brno předvede svou adaptaci hry Don Quijote de la Mancha. Program završí koncert kapely Furt rovně. Mimo jiné budou pro příchozí připraveny divadelní workshopy a chillout zóna.

Divadlo Dokola: Husiti!
Loutková taškařice plná hrubě tesaných loutek v rukách hrubě tesaných herců, kteří tak trochu dospěle i dětsky glosují a rozehrávají velké události, které hýbaly Evropou. O tom, jak malá jiskra stačí na to, aby se zažehl plamen, který zapálil celou Evropu. V hravém podání a pěkně od podlahy.

Divadlo Klauniky Brno: Don Quijote de la Mancha
Představení v režii Bolka Polívky, při kterém předstupují před diváky 2,38 m vysoký profesor a 120ti kilogramová Ancha pracující jako vychovatelka, kteří se všemi možnými silami pokusí o nejlepší provedení Dona Quijota.

Furt Rovně
Kapela Furt Rovně vznikla v roce 2008 v severočeských Lounech. Jsou inspirováni undergroundem, art rockem nebo jazzem a klavírem orientovanými hudebníky.

První představení začíná od 15:30.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články