Dočasné struktury 4: displej, dekor

22. 11. 2018 - 31. 12. 2029, Ostrava

Typ akce
Výstava
web
http://plato-ostrava.cz/
Místo
PLATO Bauhaus
Janáčkova 22, Ostrava
zobrazit na mapě

Pro čtvrtý cyklus Dočasných struktur, kdy umělci vytvářejí funkční zázemí galerie, připravila Estonka Marge Monko projekt prezentačního místa (displeje), který navazuje na instalaci Wesleyho Meurise. Dekorativně-konceptuálním prvkem interiéru (dekor) se tentokrát stávají videa a mobilní prostorový objekt ze sbírek Deutsche Telekom.

Téměř 5000 m² plochy v prázdném hobbymarketu, kterou lze využívat jen dočasně. Takové vstupní podmínky si přímo řekly o experiment, na němž se podílejí umělci. Místo tradičních výstav představuje Plato jako umělecká díla základní funkční vybavení galerií, které lze alespoň několik let plně užívat. Do doby, než se konečným sídlem PLATO stanou zrekonstruovaná městská jatka.

Umělci: Marge Monko a autoři ze sbírky Deutsche Telekom: Pavel Braila, Šejla Kamerić, Ali Kazma, Sükran Moral, Ciprian Muresan, Vlad Nanca, Roman Ondák, Agnieszka Polska, Tobias Putrih

Výstavy Dočasné struktury trvají po dobu působení PLATO v objektu Janáčkova 22 (bývalý Bauhaus), pouze část dekor (prezentace děl ze sbírky Deutsche Telekom) se konala do 31. 3. 2019.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články