Domov: Dílna pro děti k výstavě Jan Merta & Petr Veselý

20. 4. 2024 14:30, Praha

Typ akce
Pro děti
web
http://www.museumkampa.cz
Místo
Museum Kampa
U Sovových mlýnů 2, Praha
zobrazit na mapě

Domov je téma, které překlenuje čas i prostor. Každý si pod tímto všedním slovem představuje něco jiného, přesto mezi sebou lidé dovedou porozumět tomu, jaký to je pocit. Od vůně čerstvě vypraného prádla, přes staré hodiny po babičce až k oblíbenému hrnečku, ze kterého se pomalu smývá motiv květin.

V rámci víkendové rodinné dílny si účastníci s lektorkou projdou výstavu malířů Jana Merty a Petra Veselého, generačních souputníků, jejichž obrazy mohou na první pohled působit poměrně různorodě. Po bližším prozkoumání začnou vyvstávat na povrch podobnosti – třeba právě mnohovrstevnatého tématu domova. Po prohlídce výstavy proběhne krátké neformální povídání o tom, co pro každého znamená domov, jaké na něj kdo má vzpomínky, jak ho vnímá teď nebo jak si třeba děti představují svůj domov v dospělosti. Nakonec na všechny budou čekat plátna, které si společně pomalují, vyšijí nebo polepí – nebudou to však plátna obyčejná, na rámech totiž najdou napnuté staré ubrusy. Takové, které se prostíraly ke svátečnímu obědu nebo ty s fleky od rajské, které se už zkrátka nikdy nevyperou…

Praktické informace:

  • S sebou nejsou třeba specifické potřeby, vše bude k dispozici – pokud by si někdo chtěl třeba přinést předmět, který ho inspiruje nebo při tvořivém odpolední použít vlastní materiál, určitě je tato volba vítána.
  • Připravené bude také drobné občerstvení, pro hladové krky se ale doporučuje vlastní svačina.
  • Workshop povede lektorka Barbora Bahlsenová.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články