Dragon aka Pony

24. 3. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Hypnotizující geometrická choreografie a třpyt fialovo-modrých kostýmů rozproudí vnitřní emocionální svět a rozhýbe svaly neposedných končetin. Inscenaci Dragon aka Pony si lze představit třeba jako fantastické hřiště, ve kterém lze společně oslavovat svobodu těla a jeho vztah k choreografii a tanci. Skrze četné reference k minulému i současnému vzniká dojem nikdy nekončící přeměny a rostoucí intimity, která je živelná, hravá a bláznivá. Účastníci prožijí v přítomnosti mezinárodního souboru Steam Room pocity mírumilovného spolubytí, uvolnění a spontánní radosti ze života.

Na své si přijdou obdivovatelé Isadory Duncan, lidového tance i fanoušci MTV. Dragon aka Pony se totiž s odvahou a vervou obrací k folkloru, mainstreamu a popu, aby oslovil každého, kdo se chce nechat unášet na svobodné vlně tance a hudby. Inscenace, která si na nic nehraje, ale hraje si v kontextu choreografie, bezprostřední blízkosti publika a bezelstné radosti z pohybu těla.

Den po představení povede Steam room miniworkshop v rámci projektu Sdílení odvážné praxe.

Steam Room je umělecká skupina působící v oblasti tance a performance, jejíž vznik iniciovali tři evropští tanečníci/e a choreografové/ky Aleksandar Georgiev (SWE/MK/BG), Zhana Pencheva (BG) a Darío Barreto Damas (SWE/SP). Soubor vznikl za účelem zlepšit podmínky a prostředí pro rozvoj současné choreografie, tance a performativního umění v nejrůznějších částech Evropy s ambicí docílit mezinárodního přesahu. Steam Room si klade za cíl otevírat prostor pro uměleckou reflexi a hluboké porozumění prostřednictvím uměleckých výzev a kulturních iniciativ.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články