Duckar Story: Holky s kachnou zdolaly Dakarskou rally

21. 2. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Chvalská stodola
Na Chvalské tvrzi 3103/7, Praha
zobrazit na mapě

Beseda o tom, jak české holky poprvé v historii zdolaly Dakar Rally, v „kachně“ – Citroënu 2CV.

Příběhy a zážitky z cesty skrz Arabskou poušť. Mechanik Tomáš Neruda prozradí, co všechno musel ke své úloze mechanika ještě zvládat. Promítnou se fotky a videa. Na místě účastníky také čeká závodní technika – sama „kachna Duckarka“.

„Někdo říkal, že je to blbost, někdo říkal, že jsme blázni, ale my s Luckou a Tomášem věřili, že to půjde. Ano, je to netypické auto, ale každý ho miluje. Je to ikona, která se zapsala do historie. To je Citroën 2CV, neboli ‚kachna‘. A my s tímhle autem, se kterým se to před námi pokoušelo zvládnout již 14 posádek, vyrazili na nejtěžší závod světa – na ‚Dakar Rally‘. A zvládlí jsme to. Jako první posádka v autě Citroën 2CV a i jako první česká dámská posádka.“

Všechny tyto zážitky, kterých tým – Bára, Lucka a mechanik Tomáš – mají spoustu, si nechtějí nechat pro sebe. Na účastníky čeká velké podium v dakarském stylu a samozřejmě „kachna Duckarka“ bude v sále k prohlídce a vyfocení. Občerstvení, nápoje a kachní speciality je možné zakoupit v „Duckar baru“, který bude v provozu po celou dobu akce.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články