Duff McKagan

11. 10. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
https://www.sonomusicclub.cz
Místo
Sono Music Club
Veveří 113, Brno
zobrazit na mapě

Duff McKagan představí své nově oceněné album Lighthouse v prostorách klubu Sono. Jeden ze zakládajících členů Guns N’ Roses tak poprvé vystoupí pro fanoušky v rámci sólového koncertu v Brně.

Po vydání svého třetího sólového alba Lighthouse v říjnu 2023 Duff McKagan oznamuje nadcházející turné po Velké Británii a Evropě v říjnu 2024. Série koncertů odstartuje v Dublinu a kultovní hudebník na ní vystoupí v patnácti městech jedenácti zemí, kde oživí Lighthouse živými vystoupeními.

Duff McKagan je americký písničkář jehož čtyřicetiletá hudební cesta ho zavedla od malých punkových klubů až po vyprodaná světová stadionová turné. Na této cestě se stal zakládajícím členem skupin Guns N' Roses a Velvet Revolver, spolupracoval s legendami jako Ozzy Osborne nebo Iggy Pop a vytvořil rozmanitý katalog sólového materiálu. Mezi miliony McKaganových fanoušků nepatří nikdo jiný než Bob Dylan.

McKaganovo nové album Lighthouse je prvním kompletním výběrem z více než 60 písní, které McKagan nahrál ve svém domácím studiu v Seattlu v letech 2019 až 2022. Střídavě osobní a filozofické album zachycuje podstatu McKaganových čtyř desetiletí v tepajícím srdci americké hudby.

McKagan napsal svou první píseň v ložnici u své matky v roce 1978. Tehdy byl čtrnáctiletý „pankáč“ na pokraji odchodu ze střední školy, který si „půjčoval“ auta, aby se dostal na koncerty, a cvičil na všechny možné nástroje, aby mohl obsadit jakoukoli volnou pozici v kapele. Hudební praxi si odbyl v kapelách The Vains (1979), The Fastbacks (1980) a The Living (1982). V roce 1985 pak vytvořil původní sestavu Guns N’ Roses, a tak začala jeho ohromující tvůrčí kariéra, která zahrnovala i působení v kapelách Loaded (1998) a Velvet Revolver (2002–2008).

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články