Ekotextil design – módní přehlídka

18. 5. 2024 18:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
https://moravska-galerie.cz/kontakt/umeleckoprumyslove-muzeum/
Místo
Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně
Husova 14, Brno
zobrazit na mapě

Barvení invazivními rostlinami, práce s laserem nebo upcyklace košil z dobročinného obchodu – to vše představí přehlídka udržitelné módy oboru Ekotextil design Střední školy umění a designu Brno připravená ve spolupráci s ekologickou Nadací Veronica.

Ekotextil design představí v Uměleckoprůmyslovém muzeu v rámci Brněnské muzejní noci čtyři kolekce, dvě z nich vznikly ve spolupráci s brněnskou Nadací Veronica. Tou první je projekt upcyklace košil darovaných z nadačních dobročinných obchodů, studenti košile doplnili i autorskou výšivkou. Další soubor modelů vznikl v rámci projektu Boryt Story, studenti barvili své oděvy invazivní rostlinou borytem barvířským z brněnských Hádů. Přehlídku dále doplní kolekce na téma Drama věcí, kde mladí návrháři pracovali s technikou vyřezávání laserem. Vše završí představení solitérů – nejzajímavějších modelů vytvořených studenty napříč ročníky.

Ekotextil design je nový obor na SŠUD Brno, který vzdělává mladé designéry v souladu s principy udržitelnosti. Studenti rozvíjí svou kreativitu a zároveň se od počátku učí, jaké environmentální a sociální dopady má jejich práce a jak mohou designem přispívat k pozitivní společenské změně. Střední škola umění a designu v Brně vznikla spojením dvou původně samostatných tradičních škol, brněnské „Textilky“ a „Šuřky“. Rok 2024 je rokem stého výročí od založení Šuřky (původně Škola uměleckých řemesel, založená v roce 1924) a také uplyne dvanáct let od spojení s Textilkou (původně Vyšší škola tkalcovská, založená v roce 1860). Při této příležitosti probíhá cyklus výstav a dalších kulturních akcí, které veřejnosti představí aktuální dění ve škole.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články