Eloïse Bonneviot & Anne de Boer: A devoured hedge burrows deep II – game session

19. 4. 2024 17:00, Praha

Typ akce
Výstava
web
http://www.techlib.cz
Místo
Národní technická knihovna
Technická 6, Praha
zobrazit na mapě

Jedná se o akci v angličtině.

Jak můžeme posílit celkovou odolnost ohřívajícího se města, namísto neustálého zpětného napravování těchto změn? Jak se tyto problémy zhmotňují v životě obyvatel Prahy a co to znamená pro ekosystémy města?

Interaktivní prostorová instalace Pohlceni v hloubi houští II, která se poprvé představuje v prostředí Prahy, funguje na principu virtuální hry, jež otevírá nové možnosti estetických a ekologických intervencí v městském prostoru. Zážitkový a zábavný aspekt hry nabízí možný způsob, jak lze čelit složitým souvislostem ekologických katastrof v moderním městském prostředí, kde často dusí pocity viny a bezmoci.

Efekt instalace se odvíjí od aktivní účasti návštěvnictva, které svou (inter)akcí přímo ovlivňuje podobu simulované krajiny a sugestivní zvukové kulisy. Interaktivní zážitek instalace bude zpřístupněn jednotlivým skupinám hráčstva během speciálně organizovaných herních setkání pod vedením uměleckého dua. Účastnictvo hry se bude moci vtělit do ne-lidských bytostí, které představují různé komponenty městského prostředí.

Eloïse Bonneviot (FR, 1986) a Anne de Boer (NL, 1987) tvoří jako umělecké duo již přes 10 let a aktuálně působí v Berlíně. Ve své praxi se zaměřují na mezidruhové vztahy, klimatickou úzkost a spekulace ohledně budování našich světů. Využívají různé typy herních prvků, pomocí nichž společně vytvářejí představy o naší budoucnosti v době ekologického kolapsu. Zaměřují se na digitální kulturu, technologie a DIY tvorbu, přičemž pečlivě vybírají materiály použité ve svých dílech z hlediska provázanosti s okolím. Jejich experimenty plodí instalace a performativní díla, která interagují s publikem i jinak než tradičními výstavními formáty. V letech 2014 až 2022 působily pod názvem Mycological Twist a mezi lety 2011 a 2020 byly součástí kolektivu HARD-CORE.

Důležité:

Registrace je závazná, vzhledem k tomu že funkčnost hry závisí na plném počtu účastnictva. Pokud po učinění registrace zjistí, že se v daném termínu hry zúčastnit nemůžou, je třeba neprodleně, nejpozději však 48 hodin před termínem hry, dát vědět pořadatelstvu akce skrze emailovou adresu info@sjch.cz. Neomluvená absence na herním setkání může znamenat znemožnění plného rozsahu hry pro ostatní účastnictvo.

Praktické informace:

  • Výstava je k vidění v Galerii Národní technické knihovny v termínu 18. dubna – 2. května 2024 v otevírací době pondělí – neděle v čase 10:00–18:00.
  • Prostor knihovny i galerie je bezbariérový, včetně přístupu k toaletám.
  • Počet míst na hernách setkáních je omezen a účast je možná pouze po předchozí registraci.
  • Hlavním jazykem je angličtina, k dispozici je ale také český překlad.
  • Každé herní setkání trvá přibližně 90 minut.
  • V případě potřeby asistence či specifických potřeb je třeba pořadatelstvo kontaktovat při registraci na info@sjch.cz.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články