Eva Jiřičná: Centrum Nového Žižkova

20. 5. 2024 - 21. 5. 2024, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.cafelouvre.cz/
Místo
Café Louvre
Národní 22, Praha
zobrazit na mapě

Architektka Eva Jiřičná a její největší rezidenční projekt s unikátní rozvlněnou věží.

Výstava architekty Evy Jiřičné a jejího největšího rezidenčního projektu – Centrum Nového Žižkova s unikátní rozvlněnou věží. Central Group je investorem projektu Centrum Nového Žižkova a pořadatelem této výstavy.

Architektka Eva Jiřičná (ateliér AI Design) zvítězila se svým unikátním návrhem na vytvoření Centra Nového Žižkova v mezinárodní architektonické soutěži. Odborná porota vybírala z 98 návrhů architektonických ateliérů ze 30 zemí z celého světa, včetně takových slavných jmen světové architektury jako například Sou Fujimoto (Japonsko), Ian Ritchie (Velká Británie) nebo Richard Meier (USA).

Na svém vítězném návrhu spolupracovala Eva Jiřičná s prestižním architektonicko-inženýrským ateliérem Arup z Londýna. Ten navrhoval a řešil řadu z těch nejunikátnějších a technicky nejsložitějších staveb po celém světě, včetně opery v Sydney, dostavby Gaudího chrámu Sagrada Família v Barceloně a mnoha dalších světových staveb.

Vítězný návrh Evy Jiřičné pak prošel úpravami zohledňujícími vyjádření mnoha dotčených institucí i podněty od široké veřejnosti, které vzešly z veřejných prezentací projektu. Výsledky architektonické soutěže i finální návrh vzešlý z několikaletého procesu úprav budou k vidění na výstavě v Galerii kavárny Louvre ve dnech 20.–21. května 2024. Vstup na výstavu je zdarma.

Otevírací doba:

  • Pondělí 20. května 13:00–17:00
  • Úterý 21. května 9:00–20:00

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články