F2 x Mungo’s Hi-Fi + Top Cat + další

9. 12. 2023 21:00, Praha

Typ akce
Klub
web
https://www.fuchs2.cz/
Místo
Fuchs2
ostrov Štvanice 1125, Praha
zobrazit na mapě

DJ/MC veterán, jeden z ikonických hlasů britské 90s basové hudby – Top Cat – přijíždí do Prahy. Kdo by neznal popěvky jako Champion DJ, Love Mi Sess, Rip Groove (Request the Style), Ruffest Gunark nebo Push Up U Lighter alespoň v jednom remixu, ať už od Congo Natty records, Double 99 nebo dalších z řady slavných UK producentů, když ne originály? Několik z těchto songů dokonce vládlo britským hitparádám. Jeho label 9Lives patří ke zlatému fondu 90s UK dancehall a jungle music.

Za DJským pultem mu bude krýt záda nikdo jiný než Douglas Paine z legendárních Mungo’s Hi-Fi. Tento slavný skotský soundsystem sice nepřiveze svůj zvukový aparát, ale zato bude vyzbrojen tím nejlepším z jejich unikátní produkce a dubplates. Mungo’s Hi-Fi jsou již více než 20 let stálicí evropské bass music scény. Jejich label Scotch Bonnet (a sublabel Scrub-A-Dub), které evidují pěknou řádku nahrávek a vinylů, jsou pak jasným důkazem o obrovských kvalitách a talentu toho skotského teamu.

Předskakovat jim tentokrát budou berlínský producent digital reggae Hotta Henne a pařížský MC Tonto Addi. Ti představí to výběr ze své autorské tvorby, v které se potkává zvuk berlínského digital reggae a hlas francouzského raggamuffinu.

Lokální DJ scénu budou tentokrát reprezentovat pražští Peeni Walli a Ramon Ramirez z brněnských Pawlač Zewls.

Na horním baru (Saló) bude znít jungle & jump-up selekce DJs Hundread, Mad Force a RaveBoy.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články