FALL 2024: Festival umění, literatury a vzdělávání

19. 9. 2024 - 22. 9. 2024, Praha

Typ akce
Festival
web
http://www.dox.cz/cs/
Místo
DOX Centrum současného umění
Poupětova 1, Praha
zobrazit na mapě

FALL 2024: Festival umění, literatury a vzdělávání nabídne čtyři dny s literaturou, uměním a vzděláváním. Diskuze, čtení, setkání s autory, odborníky a umělci, komentované prohlídky výstav a nevšední mezioborové workshopy s umělci a spisovateli.

„Fall“? Umění, literatura, vzdělávání. Nečekaná spojení. Příběhy. Zážitky. Objevování. Sdílení. „Fall“ je prostorem pro myšlenky a hlasy spisovatelů, umělců a dalších tvůrčích osobností různých žánrů a jejich inspirujících „pomezí“.

V době, kdy lidé sdílí víc na sociálních sítích než v reálném světě a mezilidské vztahy jsou poznamenané nedávnou pandemií, v době, kdy lidé žijí v sevření digitálních technologií, s přítomnou hrozbou klimatické změny a válečného konfliktu v Evropě i v nejistotě z rychlého nástupu umělé inteligence, je festival Fall příležitostí zpomalit, poslouchat, objevovat a sdílet.

Vidět na chvíli svět očima někoho jiného, vstoupit na okamžik do cizích příběhů. Ptát se, jestli jsou kreativita, představivost a empatie tím, co nás (zatím stále ještě) odlišuje od uměle inteligentní budoucnosti.

Celofestivalové vstupné účastníkům otevře přístup do všech aktuálních výstav galerie DOX.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články