Fantasie minor

19. 6. 2024 19:30, Plzeň

Typ akce
Divadlo
Místo
Náplavka na Radbuze
Anglické nábřeží , Plzeň
zobrazit na mapě

K tanci neodmyslitelně patří lehkost a radost z pohybu. A přesně takový je hravý duet Fantasie minor dvou mladých streetových tanečníků v choreografii Marca da Silva Ferreiry. Rytmická práce nohou, jemné tóny Shubertovy Fantazie v F moll a živelná energie mládí.

Fantazie v F moll Franze Schuberta, rakouského klasicistního a raně romantického skladatele, je plná jemnosti, lehkosti a pohádkové zasněnosti. Choreograf Marco da Silva Ferreira se inspiroval touto poetikou a vytvořil jemný a energií nabitý duet pro dva mladé tanečníky. Kombinace vznešených tónů a prvků street dance přetváří prázdný prostor bílého pódia v pomyslné hřiště, kterému vládne mládí a svoboda. Inscenace Fantasie minor si na nic nehraje, neschovává se za nabubřelou masku a zve zkušené diváky i začátečníky v oblasti současného tance k hravému a živému zážitku. Outdoorová verze neubírá dílu na brilantnosti a ještě více umocňuje pocit volnosti a přirozenosti.

Marco da Silva Ferreira
Choreograf a tanečník Marco da Silva Ferreira se narodil v Portugalsku, kde také absolvoval studium fyzioterapie a zdravotních věd. V roce 2002 se jeho zájem o tělo přesunul k performativnímu umění a tanci. V roce 2010 vyhrál televizní soutěž So You Think You Can Dance – Portugal. Jako profesionální tanečník od roku 2008 spolupracoval s významnými umělci a mezi jeho výrazné práce patří například Hu(r)mano (2013) a Brother (2016), které zkoumají současný význam tance. S podporou BPDA vytvořil dílo Carcasa, které nebude na letošním Tanci Praha chybět.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články