Feinkošt 2023

8. 4. 2024 20:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - C.0 Čítárna
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Feinkošt je podle jeho dramaturgů přehledem „toho nejlepšího z krátkometrážní dokumentární tvorby, která se v Česku a v Německu urodila během uplynulého roku“. Česko-německé turné krátkých filmů přináší pestrou mozaiku témat a stylů.

Všechno v pořádku, brambory na řádku / Piotr Jasiński / Česko 2022 / 13 min. –⁠ Česká republika požaduje, aby Polsko uzavřelo uhelný důl Turów kvůli jeho škodlivému vlivu na české životní prostředí. Tisíce Poláků se obávají ztráty zaměstnání. Jedna z nich –⁠ Tereza (50 let) –⁠ se rozhodne s Čechy bojovat… V soutěži bramborových salátů.

Aralkum / Daniel Asadi Faezi, Mila Zhluktenko / Německo 2022 / 14 min. –⁠ Pouštní krajina jako z jiné planety. Několik osamělých zrezivělých vraků lodí. Kolem nich rostou nízké pouštní křoviny, které drží písek pohromadě v nemilosrdných bouřích. Aralkum, Aralská poušť, je holé mořské dno, poslední, co zbylo z Aralského moře.

Přechod / Tereza Plavecká / Česko 2022 / 8 min –⁠ „Před 20 lety na přechodu pro chodce v pražské Čimické ulici přejelo auto muže. Byl to můj táta. Přes ten přechod jsem několik let nemohla chodit. Dnes přes něj chodím denně. Krátký poetický film z místa, které má pro mě zvláštní význam.“

Chemkids / Julius Gintaras Blum / Německo 2022 / 27 min. –⁠ Zatímco se mládež německého Chemnitzu přibližuje své dospělosti, bývalá průmyslová metropole NDR se jí snaží složitě ukázat cestu.

Serpentis / Sarah Lomenová / Německo 2022 / 18 min. –⁠ Film sleduje nekonečné záhyby potrubí v Ústí nad Labem, jež tvoří spletitou síť pohybující se městem jako plazící se a syčící had. Had, který obtáčí všechen život, zvířata i lidi ve svém okolí.

Urban Jungle: pokojovky zabírají místo! / Celia Regina Ibáñez Lamuño / Německo 2022 / 4 min. –⁠ „Monstery, filodendrony, pileje, palmy juky a mnoho dalších rostlin dnes zdobí naše domovy. Vnášíme jimi do svých bytů zeleň a cítíme se propojeni s přírodou. Přemýšleli jste však někdy o tom, odkud vaše pokojové rostliny pocházejí?“

KineDok je projektem alternativní distribuce Institutu dokumentárního filmu. Promítají autorské dokumentární filmy v netradičních prostorech – v galeriích, kavárnách nebo třeba i na lodi. Veškeré plánované projekce jsou k nalezení na kinedok.net.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články