Fink + Finnegan Tui

14. 10. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Fink a Finnegan Tui vystoupí 14. října v Paláci Akropolis.

Fink se na novém album vydává klikatou cestou domů, zastaví se také v Praze.

Anglický hudebník Fink je na indiefolkové scéně respektované a dobře zavedené jméno a to nejen díky spolupráci s Amy Winehouse, pro kterou napsal a nahrál její nejstarší dema. V červenci teď Fin Greenall aka Fink vydá své osmé studiové album.

S ním přijede 14. října 2024 i do pražského Paláce Akropolis. Jako host se představí novozélandský multiinstrumentalista Finnegan Tui.

Introspektivní, filozofické i euforické album Beauty in Your Wake nahrál Greenall se svými dlouholetými spoluhráči Timem Thorntonem (bicí/kytara) a Guyem Whittakerem (baskytara) během třiceti dnů v naprostém ústraní, které poskytla vesnice Zennor v anglickém Cornwallu. Odtud ostatně Greenall, který momentálně žije v Berlíně, pochází. Deska vyjde 5. července a první ochutnávka v podobě tracku What Would You Call Yourself už je venku.

Greenallovy hudební cesty byly a jsou rozmanité. Než se začal věnovat kytarové tvorbě, působil jako DJ a producent. Během 90. let v Bristolu zažil rozkvět tamní scény a v roce 1994 podepsal smlouvu s legendárním labelem Kickin’ Records. O tři roky později se upsal Ninja Tune. Sestava kapely je nyní stejná jako ta, která nahrála průlomové album Biscuits for Breakfast (2006), které se ukázalo být odrazovým můstkem pro rozsáhlou mezinárodní kariéru. Po třech dalších deskách Distance and Time (2007), Sort of Revolution (2009) a Perfect Darkness (2011) začala kapela víc experimentovat jak ve studiu, tak na pódiu. Výsledkem bylo mimo jiné to, že se hudba tria objevila na soundtracích k takovým seriálům jako Better Call Saul anebo Temný případ.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články