Finntroll + Metsatöll + Suotana

6. 4. 2024, Plzeň

Typ akce
Koncert
web
http://www.podlampou.cz/
Místo
Divadlo Pod lampou
Havířská 11, Plzeň
zobrazit na mapě

Finntroll na svém turné oživí říši folk metalu. Melodie severského folku a chaosu doplní kapely Metsatöll a Suotana. Koncert se uskuteční v plzeňském divadle Pod lampou 6. dubna 2024.

Průkopníci folk-metalové scény Finntroll vytvořili na konci 90. let zvuk, který spojuje extrémní prvky death a black metalu s tradičními finskými lidovými nápěvy. Jejich dlouhá folk metalová cesta započala jednoho večera v roce 1997, kdy Teemu Somnium Raimoranta a Jan Katla Jämsen spojili rozladěné kytary a brutální vokály s finskými folkovými melodiemi. Během jejich neúnavné výpravy stvořily rozsáhlou diskografii, která se může pochlubit mezinárodními úspěchy.

Ne vždy ale osud na cestě hudebníkům přál. Kromě triumfů, kdy se Finntroll stali jedním z největších jmen folk/pagan metalové scény, si kapela prošla také tragédiemi, kterou byla zejména smrt zakládajícího člena Somnia. Kapela se ale s nepřízní osudu poprala, dál se vyvíjela a vytrvala. Nyní tak mohou vyprávět příběhy nejen o králi trollů ze sedmi plnohodnotných desek. Jejich poslední album vydané v roce 2020 s názvem Vredesvävd je příznačně vyprávěním právě o cestách – nejen o těch z finské mytologie, ale i o těch osobních.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články