Forum Marienbad: Hlavní soutěž II

14. 6. 2024 16:00, Mariánské Lázně

Typ akce
Ve měste
web
https://www.divadloml.cz/
Místo
Městské divadlo Mariánské Lázně
Třebízského 213/33, Mariánské Lázně
zobrazit na mapě

Projekce pásma filmů Forum Marienbad: Hlavní soutěž II proběhne 14. 6. od 16:00 v rámci festivalu Marienbad Film Festival 2024.

Mezinárodní soutěž, která prezentuje rozmanitost přístupů k filmovému experimentu. Pohybuje se v širší definici experimentálního filmu, do které spadají abstraktní a nenarativní formy i hraniční podoby formálně či obsahově subverzivních děl, jež se vymezují vůči klasické hrané narativní kinematografii. Sekce si klade za cíl prezentovat výběr nejlepších projektů experimentujících ve formě a naraci za uplynulý rok a půl.

Avitaminóza / Kateryna Ruzhyna / 2023 / 26 min / česky a anglicky s ukrajinskými titulky – Krize na trhu práce doprovázející pandemii onemocnění Covid-19 donutila Katerynu pracovat v podvodném call centru, které prodává vitamíny slibující zákazníkům „zázračnou“ léčbu. Práce jí sice pomohla finančně přežít, ale měsíce izolace, podráždění zákazníci a frustrace ji způsobí stav nedostatku vitamínů, tzv. avitaminózu.

3MWh / Marie-Magdalena Kochová / 2024 / 12 min / česky s anglickými titulky – Pracovník jaderné elektrárny si stanovil maximální limit spotřeby své elektrické energie. Energie, která mu měla vystačit do konce života, však pomalu dochází. V důsledku toho stojí před rozhodnutím, na co zbývající energii přeměnit. 3 MWh je filmová báseň o nerůstu a popření antropocentrismu. Je natočena na analogový 16mm materiál poškozený digitálními elektrickými výboji, generovanými z hlasového záznamu protagonisty. Demonstruje tak vztah mezi mužem a materiální realitou.

Pelvic Chain / Marie-Anna Šulc – Pelvic Chain je video balada na téma těla jeho změn/extenzí a sounáležitosti v komunitě těl, které ví, co znamená nemoct. Balada, která se ale vyhýbá trauma dumpingovému patosu a pracuje se sílou tělesného sebeurčení.

Narciss and the travel agency / Le Ratoire (Katherine Bauer, Joyce Lainé, Loïc Verdillon, Léa Lanoë, and Pierre Borel) / 2024 / 17 min / bez dialogů – Film pracuje s motivem zrcadla, s tím co do něj vstupuje, jak a co se odráží. Pohled na sebe filmařskému kolektivu slouží jako odraz odrazu na mytologii, která je s motivem zrcadla spojována. Natočeno za deset dní v rámci kolektivní filmařské performance.

Celková stopáž pásma: 62 min

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články