František Uhlíř Team

11. 10. 2024 17:00, Hradec Králové

Typ akce
Koncert
web
https://www.petrofgallery.cz/
Místo
Petrof Gallery
Na Brně 2136/4, Hradec Králové
zobrazit na mapě

František Uhlíř Team vystoupí v královehradecké Petrof Gallery 11. října od 17:00 v rámci festivalu Jazz Goes to Town 2024.

Čerstvé nápady.

V pátek nejprve bude uveden legendární český basista, poté bude představena letošní podoba již tradičního rezidenčního ansámblu. Dále vystoupí dánský orchestr představující zběsilou kombinaci jazzové tradice a čerstvého mladého přístupu. Den bude zakončen představiteli autentického elektrického blues.

Poté, co se světu otevřela východní Evropa, objevily se na jazzové scéně i dosud méně známé skupiny, jejichž schopnosti mohly vejít v širší známost a uplatnění. Jednou z nich je i kvartet hudebníků vystupující pod názvem František Uhlíř Team (F.U.T). Prvé seskupení muzikantů pod tímto názvem sestavil v roce 1987 kontrabasista František Uhlíř, který patří ke generaci hráčů na kontrabas ve světě označované jako „česká basová škola“ (M. Vitouš, G. Mraz).

Komorní hudba skupiny F.U.T. je pečlivě vybalancovaná a vzniká ze vzájemné interakce jednotlivých hráčů, kteří nabízejí překvapující možnosti změny barev a výrazu. Obrazně řečeno je hudba této skupiny živým organismem, kdy František Uhlíř je jeho duší, Andy Schofield (UK) hlasem, Standa Mácha konstrukcí a Pavel Razím srdcem. Skupina F.U.T. interpretuje s velkým porozuměním a citem jednak jazzové standardy, často „okořeněné“ vlastní úpravou, jednak vlastní kompozice, které z polohy jazzových standardů vycházejí.

Vystupující: Andy Schofield – altsaxofon, příčná flétna, Standa Mácha – klavír, František Uhlíř – kontrabas, Pavel Razím – bicí

Line-up:

  • 17:00 František Uhlíř Team

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články