Fresh Talks: Vojtěch Vondráček

14. 6. 2024 16:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://www.damu.cz/cs
Místo
DAMU
Karlova 26, Praha
zobrazit na mapě

Debata Fresh Talks, jejíž hostem bude Vojtěch Vondráček. Moderuje Karolína Plicková. Akce probíhá v rámci festivalu Zlomvaz 2024.

Třetím hostem Fresh Talks bude člen hereckého souboru Divadla Na zábradlí, Vojtěch Vondráček. Narodil se v Praze, v dospívání se vrcholově věnoval šermu, zúčastnil se i mistrovství světa. Na střední odborné škole vystudoval obor Animovaná tvorba a fotografie. Studoval na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU, pod vedením režiséra Jana Mikuláška. Od dětství hostoval v Divadle v Dlouhé, kde působí i jeho otec herec Jan Vondráček. Aktuálně je možné ho mimo Divadlo Na zábradlí vidět například v Divadle Komedie, působí také v Českém rozhlase a namlouvá audioknihy. Hrál v několika studentských, televizních i celovečerních filmech a televizních seriálech. Se svým otcem založil multigenerační devítičlenné hudební těleso, kde hraje na housle, baskytaru a zpívá. Za ztvárnění role Luciena Chardona v inscenaci Ztracené iluze byl v roce 2021 nominován na Cenu Divadelních novin.

Karolína Plicková je festivalová dramaturgyně, kurátorka, konzultantka a pedagožka zaměřující se na současné alternativní a loutkové divadlo. Vystudovala teatrologii na katedře divadelní vědy FF UK, za diplomovou práci o skupině fyzického divadla Pantomima Alfreda Jarryho získala Cenu Václava Königsmarka. Doktorské studium absolvovala na DAMU. Publikovala články a studie v řadě odborných periodik (Divadelní revue, ArteActa, Taneční zóna, Kød ad.), v letech 2017–2019 působila jako externí redaktorka časopisu Svět a divadlo. Je dramaturgyní festivalu nového divadla Malá inventura a odbornou asistentkou na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, moderuje diskuse, vede workshopy, organizuje loutkové přehlídky Letící puppáci v Klubu Letka a Loutky v řetízku na DAMU. Je členkou dramaturgické rady HaDivadla pro výroční 50. sezonu (2024/2025). Její kniha o tvůrčím procesu autorského divadla Pozorovat prázdný prostor (NAMU, 2022) získala nominaci na Cenu Divadelních novin v kategorii Publikační počin v oblasti divadla. Editorsky připravila kolektivní monografii DAMU nazvanou Divadlo a etika (NAMU, 2023), která byla slavnostně uvedena v dubnu 2024 v Divadle Na zábradlí.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články