Front 242 + Rein + Terminal State

9. 12. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.meetfactory.cz
Místo
MeetFactory
Ke Sklárně 15, Praha
zobrazit na mapě

Belgické uskupení Front 242, švédská zpěvačka Joanna Reinikainen alias Rein a slovenské EBM uskupení Terminal State vystoupí v pražském MeetFactory 9. prosince od 20:00.

Když v roce 2020 zavítali králové tvrdé elektroniky naposledy do Prahy, vyprodali dvakrát za sebou prostory pražského Paláce Akropolis. A protože se jednalo o večírek velmi vydařený, bylo jen otázkou času, kdy se trojice Belgičanů do českého hlavního města vrátí. Stane se tak v prosinci letošního roku ve větších prostorách pražského Meet Factory. Navíc s velmi atraktivním speciálním hostem.

EBM legendy Front 242 se v současné době plně věnují koncertování, často s britskými souputníky Nitzer Ebb. I po více než čtyřech dekádách pánové dokážou rozpoutat v klubu digitální peklo, což je v jejich věku obdivuhodné. Navíc na koncertech skupina zařazuje po letech do svých setů nové kompozice. Znamená to, že před prosincovým koncertem se po letech fanoušci dočkají i nové studiové nahrávky? Vzhledem k tomu, kolik současných nových kapel nepokrytě čerpá inspiraci ze žánru, který Front 242 pomáhali založit, jednalo by se o ideální načasování!

Důkazem toho, že Electronic Body Music není mrtvý žánr je mimo jiné i existence a tvorba švédské umělkyně a producentky Rein. Ta se v průběhu let vyvinula z EBM princezny v silnou a svébytnou osobnost elektronické scény, která přesáhla hranice temné subkultury a vystoupila i na mimožánrových festivalech jako Sziget, Eurosonic nebo Roskilde. V roce 2020 vydala Rein skvěle přijatou desku Reincarnated, ve které EBM odkazy umně zkombinovala s jemnějšími dark/synthpopovými polohami. V současné době se umělkyně, která v posledních letech odehrála se silným ohlasem desítky koncertů na severoamerickém kontinentu, spojila s futuristickým francouzským producentem Djedjotronicem a společně připravují nový materiál Rein. Hlavní devizou postavou drobné, ale energií přetékající autorky je živelná energie, která během jejích koncertů cáká z pódia všemi směry. To ostatně zpěvačka předvedla na festivalu Prague Gothic Treffen v roce 2021.

Vystoupí také dvojice Terminal State, stálice československé elektronické a industriální scény. Odehrála spoustu koncertů v Česku i v zahraničí, a to včetně vystoupení s takovými kulty jako jsou Front Line Assembly nebo Leæther Strip. Po čtyřech vydaných, zvukově řádně vymazlených deskách, by se prý fanoušci měli brzy dočkat i nového studiového materiálu. A první ochutnávky pánové zprostředkují i na koncertě v Meet Factory.

Afterparty bude v rukou jednoho z nejpovolanějších. Tím je DJ Tranzistor, pořadatelská a DJská polovina pověstných tvrdě elektronických parties See You In Hell, jejichž historie se táhne až do „divokých“ devadesátek.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články