Fyield

6. 6. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.0 Hlavní sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Uskupení Fyield vystoupí se svým albem Future Landscapes. V rámci večera se koná promítání, debata a koncert.

V unikátním hudebním uskupení Fyield se setkávají představitelé české a islandské nezávislé hudební scény. Na české straně je Václav Havelka a Kryštof Kříček z kapely Please The Trees, ty doplňuje Islanďan Pan Thorarensen (Stereo Hypnosis), který je zakladatelem festivalu experimentální hudby a sonických umění Extreme Chill. Na albu, které je zásadní součástí interdisciplinárního projektu Krajiny budoucnosti, zavádí uskupení Fyield posluchače na průmyslová místa klíčová pro chod civilizace a nechávají přírodu a technologie, aby se stali rovnocennými spoluhráči v kapele.

Sonická expedice se v doprovodu fieldrecordistů Magnúse Bergssona a Sary Pinheiro se speciálními mikrofony vypravila zkoumat prostřednictvím zvuku, o jakých výzvách k proměnám světa promlouvají technologie a systémy, na kterých je závislá moderní civilizace. Na pozadí klimatické krize se účastníci a účastnice zvukové výpravy po Česku a Islandu snažili rozluštit zprávy vycházející z ropného vrtu, geotermální elektrárny nebo aquaponické farmy. Režisér Ivo Bystřičan z expedice přivezl film Neviditelné krajiny, hudebníci Václav Havelka a Pan Thorarensen alias Fyield album Future Landscapes v koncertním provedení s Kryštofem Kříčkem.

Od 19:30 film, ve 21:00 začíná koncert. Mezi filmem a koncertem proběhne diskuse s aktéry a aktérkami projektu.

Neviditelné krajiny / Ivo Bystřičan / Česko 2022 / 48 min. – Jak zní řev vody a žáru v útrobách tepelné elektrárny nebo pravidelný dech ropné věže? Snímek plný ruchů a zvuků, přesto však téměř beze slov, nabízí originální pohled na problematiku ekologie a energetiky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články