Ghost Note

12. 10. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.palacakropolis.cz/
Místo
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha
zobrazit na mapě

Instrumentální exploze future funku Ghost-Note se vrací s novým albem Mustard n’Onions do Prahy 12. října, kde vystoupí v Paláci Akropolis.

Elitní funk a groove s bubeníky ze Snarky Puppy. Superskupinu vede sehraná dvojice hráčů na bicí a perkuse, Robert Searight a Nate Werth, mnohonásobní držitelé Grammy ze Snarky Puppy. Sestavu obohatili sidemani takových hvězd jako Prince, Snoop Dogg, Erykah Badu, Herbie Hancock či Kendrick Lamar. Po dvou letech se Ghost-Note vrací do Prahy v plné sestavě s novým albem Mustard n’Onions (vychází 19. dubna 2024).

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown, a transformují je do zatím nikdy neslýchané instrumentální exploze. Skupina vznikla roku 2015, obě její studiová alba vzbudila světový ohlas a pronikla na vrchol jazzového žebříčku iTunes. Na druhém z nich, Swagism, hostoval jeden z nejžádanějších světových jazzmanů, saxofonista Kamasi Washington. Kritika psala, že zvuk kapely se na něm rozpíná všemi myslitelnými směry, včetně funku, psychedelie a disca. Oba zakladatelé kapely, Searight a Werth, pocházejí z Texasu, a jejich společným cílem je hudba stojící na perkusích a věčně pulsujícím rytmu.

Členové Ghost-Note: Robert „Sput” Searight (Snarky Puppy, Herbie Hancock, Kendrick Lamar) – bicí; Nate Werth (Snarky Puppy) – perkuse; Dwayne “MonoNeon” Thomas (Prince) – baskytara, kytara; Peter Knudsen – kytara; Sylvester Onyejiaka (Prince, Quantic) – baritonový saxofon, tenor saxofon, flétna; Dominique Xavier Taplin (Prince, Toto) – klávesy; Vaughn „V. Keys” Henry – klávesy; Jonathan Mones (Funky Knuckles, RC & The Gritz) – alt saxofon, flétna; Mike Jelani Brooks (Kirk Franklin, RC & The Gritz) – tenor saxofone, flétna.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články