Good Times Only + support: Yasha 96

9. 3. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Koncert
web
http://moovement.cafe/
Místo
Mōōvement
Americká 18, Plzeň
zobrazit na mapě

Good Times Only vystoupí v rámci svého turné s novou deskou Teď na to myslim v plzeňském klubu Mōōvement, a to 9. března 2024. Jako support vystoupí Yasha 96.

Český zpívající boyband Good Times Only v roce 2020 zaujal albovým debutem Pěkný chvíle, na kterém se frontman Filip Černý vypisoval z rozpadajícího se vztahu. V roce 2022 se již pětičlenná kapela hrající minimalistický synthpop, avšak nezapomínající na kytary, přesunula na taneční parket prostřednictvím dvou elektronicky laděných singlů – Zona100 a Tak jsme tu balancovaly na hraně alternativy a mainstreamu.

V říjnu roku 2023 Good Times Only, kteří za dobu své existence stihli předskakovat jménům jako alt-J, Gus Dapperton či Marcell, vydávají své druhé album nazvané Teď na to myslim. O produkci hravé nahrávky se opět postaral Lazer Viking a GTO na ní prezentují současný pop s českými texty tak, jak si ho představují oni. Uhlazený synthpop se napříč osmi skladbami střídá s akustickými kytarami i klavírem, svou znovunalezenou "písničkovější" polohou tak kapela pomrkává po svých začátcích a debutovém EP nedělní Luka. Během psaní Teď na to myslim se mezi referenčními tracky byli schopni prostřídat americký rapper Lil Yachty, kapela The War On Drugs nebo slovenský hudebník Vašo Patejdl. Ani čtyři ochutnávkové singly (včetně Pro tebe cool a Takhle se nedá žít z roku 2023) tak nemohly napovědět, jak bude zbytek nahrávky znít. Good Times Only se na Teď na to myslim ukazují ve své doposud nejvyzrálejší a nejhravější formě.

Yasha 96 byl po vydání svého debutového alba The Boy Who Came Here From the Dust označen za skrytý poklad české alternativní hudební scény, přičemž jeho album bylo dokonce považováno za jedno z nejlepších indie-popových alb roku 2021 v pořadu Reflektor. „Hudba Yashy 96 je něžná a taneční zároveň… jeho písně vás vztyčí a unesou,“ chválil Christoph Scharag z RBB Radio Fritz. Křehké písničkářství, jemné melodie, „deníčkový“ přístup k hudbě, ale i obrovský krok vstříc současné elektronice. Tak by se dalo popsat žánrově rozkročené druhé album Jáchyma Kováře, který v současné době žije a tvoří v německém Berlíně. Nové album Filip je odrazem Yashovy představy o tom, jak fluidní je současné pojetí hudby. Je alternativní, nebo popová? Tuto otázku si Yasha 96 veskrze neklade. Tvoří tak, jak je mu to blízké, a tak, jak vnímá současnou scénu v Berlíně – v komunitě, která je mu nejblíž, mezi příznivci dark-popu, post-punku a synth-popu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články