Gróa + Shallov + Dominik Prok

12. 6. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://kabinetmuz.cz
Místo
Kabinet múz
Sukova 4, Brno
zobrazit na mapě

Gróa, Shallov a Dominik Prok vystoupí 12. června v Kabinetu múz.

Islandská kapela Gróa, která v roce 2018 vtrhla na globální punkovou scénu a svou energií a projevem nadchla publikum po celém světě. Jejich hudba spojuje prvky post-punku a noise-rocku s náznaky art-popu. Gróa letos v létě míří na své čtvrté evropské turné, v rámci kterého zavítají taky do Brna. Na turné si připravili obrovský setlist plný písní z jejich nejnovějšího alba.

Během uplynulých deseti let Shallov fungovali jako tříčlenná kytarová skupina, pro kterou byla typická organická a spontánní zkušebnová tvorba. Aktuálně Shallov prochází transformací, objevuje nové přístupy v tvorbě, větší zvukovou rozmanitost, minimalismus, syntezátory a poprvé také texty v českém jazyce. Společným jmenovatelem je však rukopis a dramatická kompozice, která se nesnaží nikam zapadnout. Shallov na koncertě představí dosud nepublikované skladby z připravovaného alba, jehož vydání je plánováno na podzim 2024, v nové sestavě, kterou tvoří bratři Viktor Ori, Dušan Ori a hudebníci Antonín Kropáček a Kristie Kardio.

Dominik Prok (52 Hertz Whale) vydal nedávno sólovou desku, která je vyvrcholením jeho dlouhodobějšího snu o samostatné umělecké realizaci. Album There is no rescue mission, we are safe je českou odpovědí na tradici amerického či britského písničkářství, kterých je Dominik velkým fanouškem a obdivovatelem. Nejedná se však o bezduchou kopii. Je upřímnou výpovědí jedné životní kapitoly, se kterou se vyrovnává po svém. Hudbou. Název alba There is no rescue mission, we are safe je odkazem na báseň nebo sérii veršů, která zní v jeho oblíbeném mini-seriálu/příběhu, Station 11, které vzniklo podle knižní předlohy Emily St. John Mandel. "There's nothing you can't survive, because there's nothing that you will not do.“„What was lost in the collapse: almost everything, almost everyone, but there is still such beauty.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články