Hammond organ concert: Jan Andr & Brian Fentress

15. 12. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
Místo
Kostel církve adventistů sedmého dne
Londýnská 623/30, Praha
zobrazit na mapě

Jan Andr odehraje sólový vánoční koncert se speciálním hostem Dr. Brianem Fentressem.

Chrudimský rodák a jeden z nejúspěšnějších českých hráčů na hammondovy varhany Jan Andr se představí v prvním sólovém koncertu. Společně se zpěvákem a sborovým dirigentem Dr. Brianem Fentressem promění vinohradskou modlitebnu v americký kostel, kterým budou znít gospelové hymny, vánoční melodie i Androva originální tvorba.

Janu Androvi, původně jazzovému pianistovi, učarovaly hammondovy varhany po jeho pobytu v New Yorku v roce 2016. Nástroj, který umí z obyčejného koncertu vykouzlit nevšední duchovní zážitek, nyní představí svým rodákům v hodinu a půl dlouhém programu. Jako speciálního hosta, který podtrhne předvánoční atmosféru, si přizval Dr. Briana Fentresse, v Polsku žijícího charizmatického zpěváka, se kterým ho pojí silná hudební chemie a dlouholeté přátelství.

Jan Andr se na hudební scéně pohybuje už více než 20 let. Po studiích na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka působil v Národním divadle, orchestru Milana Svobody nebo divadelních představeních bratří Formanů. V současnosti žije především svým autorským projektem The Track Inspection, který založil v roce 2017 po svém pobytu v New Yorku a který se pohybuje na pomezí jazzu a funku. Svou hrou na hammondky doprovází zpěváka Vojtěcha Dyka v projektu D.Y.K. nebo swingového mága Jana Smigmatora. Právě s ním vystoupil letos na jaře k metě nejvyšší, když zahrál před plným sálem v legendární Carnegie Hall.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články