Hey, Earth!

29. 9. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.jatka78.cz/
Místo
Jatka78 - Velká scéna
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
zobrazit na mapě

Inscenace Hey, Earth! zve diváky na fascinující cestu pohybovým divadlem a mezilidskou komunikací.

Odehrává se v postapokalyptickém dystopickém světě, ve kterém se diváci společně s performery ponoří do snového stavu plného rituálů, fantazie, vzpomínek na minulost i naděje do budoucnosti.

Toto nekonvenční představení je vrcholem více než desetiletého výzkumu režiséra Thomase Steyaerta v oblasti fyzické komunikace mezi herci. Vždy ho totiž fascinovala nervózní interakce existující ve sportovních zápasech, kde jsou jasně nastavená pravidla s nepředvídatelným výsledkem, o který se bojuje v reálném čase. Začal uvažovat, co by se stalo, kdyby takové formy interakce byly integrovány do uměleckého kontextu. V inscenaci Hey, Earth! tak dochází k reálné fyzické diskuzi na jevišti, kde jsou na sobě jednotliví herci navzájem závislí více než je obvyklé.

Tato divadelní experimentace odráží vnitřní pohyby ve společnosti, testuje, mapuje a transformuje zavedené pořádky. Zve diváky k zamyšlení nad základními lidskými hodnotami a vztahy.

Představení čerpá inspiraci z různých zdrojů, od literárních klasik jako je Mechanický pomeranč, 1984 nebo Cesta, přes české multimediální umělce, významné sochaře, choreografy, až po současný cirkus a sportovní zápas.

Vhodné pro diváctvo od 10 let.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články