Horním Novým Městem ve stopách Sedmikostelí

26. 11. 2023 14:00, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
Kostel Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého
Ke Karlovu 453, Praha
zobrazit na mapě

Učarovala vám tajuplná tvář staré Prahy, kterou tak barvitým způsobem nastínil svým čtenářům spisovatel Miloš Urban ve svém gotickém románu „Sedmikostelí“? Se zapálenou milovnicí literatury a průvodkyní Dagmar Winklerovou se zájemci mohou vydat na procházku místy, která svým geniem loci inspirovala mystický příběh o tajném bratrstvu a jeho svérázném poslání. Projdou se uličkami např. okolo Kateřinek, někdejšího Ústavu pro choromyslné, nebo třeba kolem kliniky u Apolináře. Zastavíme se u kostelů, které nebyly jen románovými kulisami, ale hrály v něm hlavní roli. Pokusí se společně rozplést hranice mezi literární fabulací a skutečností.

Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Praktické informace:

  • Místo setkání je přímo před Kostelem Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově - na adrese Ke Karlovu 453/1, GPS 50°04'07.2"N 14°25'40.9"E. Organizátoři upozorňují, že místo srazu je dál od zastávky městské hromadné dopravy, parkování v oblasti podléhá placenému stání (procházka končí na jiném místě – u Pravoslavného chrámu svaté Kateřiny Alexandrijské). Je třeba počítat s větší časovou rezervou nutnou pro dopravení se na místo setkání.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Kapacita skupiny je omezena, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články