Hradčany

14. 8. 2024 18:30, Praha

Typ akce
Ve měste
Místo
U Černého vola
Loretánské nám. 107, Praha
zobrazit na mapě

Hradčany snad zná každý návštěvník, který kdy do Prahy zamířil. Jsou součástí prastaré Královské cesty na Pražský hrad, dějiny tudy kráčely už v době, kdy pravobřežní část Prahy zatím čekala na svůj rozvoj. I účastníci procházky budou následovat kroky panovníků, i když opačným směrem.

Prohlídka bude zahájena u místní hospůdky U Černého vola, kde se čas snad zastavil v 80. či 90. letech. Účastníci se dozví, že pít pivo může být i bohulibou činností. V Loretánské ulici se zastaví u kaple sv. Barbory, kde si poví „drsný“ příběh o tom, co lidské tělo vydrží, a neminou známý loretánský kandelábr. Hradčanská radnice vybízí k povídání si o vývoji města a ukážou si, jak si lidé dříve přeměřovali, zda u obchodníka dostali řádně naměřeno.

Život Hradčan významně ovlivnily dvě události v 16. století. První je požár v roce 1541, kdy prakticky celé Hradčany shořely, a druhou událostí je přestěhování panovnického dvora z Vídně do Prahy císařem Rudolfem II. Habsburským. Šlechta následovala panovníka a díky tomu se náměstí hemží jen paláci: Toskánský, Schwarzenberský, Šternberský, Martinický, Arcibiskupský. Aby účastníci nezůstali jen u paláců, poví si něco o historii mariánských sloupů a o místní mumii Marii Elektě.

Praktické informace:

  • Sraz: před domem U Černého vola, Loretánské náměstí 107/1
  • Konec vycházky: Kanovnická ulice
  • Délka vycházky: přibližně 2 hodiny
    • Platba u průvodce na místě je možná v hotovosti i bez rezervace, není-li kapacita vycházky naplněna.
  • Průvodce: Lenka Kliková

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články