Ivan Vosecký: Pravda

8. 10. 2023 - 21. 1. 2024, Hradec Králové

Typ akce
Výstava
web
https://www.galeriehk.cz/
Místo
Galerie moderního umění v Hradci Králové - Bílá kostka
Velké nám. 139 , Hradec Králové
zobrazit na mapě

Umění Ivana Voseckého se většinou vzpouzí snadnému čtení a interpretaci. Nejspíše proto, že vyjevuje nejednoznačnosti i rozpory světa umění a světa v němž lidé žijí. Ačkoliv na první pohled mohou autorova díla působit příliš zřejmě, přímočaře, prvoplánově nebo provokativně, téměř vždy se dotýkají hlubších otázek lidské existence.

Výstava s lakonickým názvem Pravda se zaměřila výhradně na jeho textové práce. V prostoru Bílé kostky tak návštěvníci naleznou autorovo starší dílo ze sbírky královéhradecké galerie, dále zcela novou textovou instalaci a do třetice jako obvykle i dílo vybrané umělcem z depozitáře. Zmíněné práce prezentované v galerijním prostoru doplňuje autorova instalace v oknech královohradeckého hotelu Černigov.

Ivan Vosecký (*1963) se narodil v Hradci Králové. Studoval nejprve architekturu na ČVUT a po jejím dokončení nastoupil na pražskou Akademii výtvarných umění. Poté, co prošel čtyřmi různými ateliéry diplomoval u Vladimíra Skrepla. V současnosti se věnuje pedagogické činnosti na Fakultě architektury ČVUT v Praze a žije na Šumavě.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články