Jan Smigmátor: Swingphonic

29. 2. 2024 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.hybernia.eu
Místo
Divadlo Hybernia
Náměstí Republiky 3/4, Praha
zobrazit na mapě

Zpěvák Jan Smigmátor se vrací na scénu pražského Divadla Hybernia, aby zde 29. února 2024 v premiéře uvedl svůj nový koncertní projekt Swingphonic, kterým repertoárově navazuje na své úspěšné album písní George a Iry Gershwinových a debutový koncert v newyorské Carnegie Hall.

V nových elegantních aranžmá tak v doprovodu jazzového kvartetu a velkých smyčců PKF – Prague Philharmonia zazpívá slavné písně Velkého amerického zpěvníku, hity svých pěveckých vzorů Franka Sinatry a Tonyho Bennetta, ale dojde i na řadu vlastních autorských písní, které napsal Jan Smigmator v průběhu let společně s klavíristou a hudebním skladatelem Svatoplukem F. Smolou.

Vystupující:

  • V jazzovém kvartetu se představí dlouholetí spoluhráči Jana Smigmatora, klavírista Vladimír Strnad, kontrabasista Jan Greifoner, bubeník Marek Urbánek a tenor saxofonista Jan Kyncl.
  • Velké smyčce PKF – Prague Philharmonia povede dirigent Stanislav Vavřínek a speciálním hostem koncertu bude houslový virtuos Jan Talich.

Repertoár: Fly Me to the Moon, L.O.V.E., Strangers in the Night, I’ve Got a Crush on You, S’Wonderful, But Not for Me, By Strauss, A Foggy Day in London Town, For Once in My Life, Watch What Happens, How Do You Keep the Music Playing, A Piece of Music, Piano Story, Můj čaroděj, New York State of Mind, Za svým snem jít…

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články